Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 666
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 666
Název:V poutech slunečního trojúhelníku
(Im Bann des Sonnendreiecks)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3440 / 3441 / 3459
Let do centra galaxie - a do transmiterové pasti
Hlavní postavy románu:

Lerg Mopron - velitel explorerské lodi EX-8977

Fascho Lohompy - kolega plukovníka Moprona

Worden Keemura - 1. důstojník EX-8977

Carissa Nikori - šéfka zaměřovačů na EX-8977

Gulvy Tau - "Boží císař" Neo-Lemurů

Bentejac - mluvčí Božího císaře

Zatímco se Atlan skrývá1) a odpovědné osoby Solárního impéria hledají možnosti, jak Sluneční soustavu zachránit před Lary, vzpomene si Reginald Bull 1. července 3459 na téměř dvacet let starý objev.

10. listopadu 3440 startují explorerské lodě EX-8977 a EX-1819 pod velením plukovníka Lerg Moprona a plukovníka Fascho Lohompyho k centru Mléčné dráhy. Patří ke Komandu pro Lemurskou pozůstalost (KLH), samostatnému oddělení explorerské flotily, a mají za úkol najít dosud neznámý sluneční transmiter2) jakož i další lemurská zařízení, jejich souřadnice byly nalezeny v ponořeném lemurském městě. V galaktickém centru narazí lodě 23. listopadu na sluneční transmiter, který se stává ze tří rudých obřích sluncí a od Moprona dostane jméno Archimedes-sluneční trojúhelník-transmiter (neboli Archi-Tritrans). Teprve 27. listopadu bude objeveno, že kolem slunce Gamma obíhá slabě zářící bílý trpaslík, který měří jen 188.67 kilometrů v průměru. Je pojmenován Kobold. Pod vedením majora Hana Maomara je vyslána korveta, která má na Terru oznámit dosavadní vědecké závěry.

Krátce po té, co pomocný člun dosáhne cíle, 29. prosince propukne v Mléčné dráze Rojem vyvolané ohlupování3). Padnou mu za oběť i obě explorerské lodě. EX-8977 vletí do ohniska tří rudých obrů a je přenesen do slunečního transmiteru Gulver-Duo, který se nachází 882.316 světelných let od Archi-Tritrans v prázdném prostoru mezi Mléčnou dráhou a Andromedou, a tak leží i mimo oblast ohlupování. Potomci Lemurů donutí explorerskou loď k přistání na Neo-Lemuru, jedné z jedenácti planet, které krouží kolem dvou rudých hvězd Pool a Pana. Po počátečním konfliktu s degenerovanými Neo-Lemurany, kteří dvojhvězdu uctívají jako oči velkého boha Praehla, jsou Terranci od Božího císaře Gulyv-Tau a jeho poddaných akceptováni. Na Neo-Lemuru ale podlehnou zvláštní letargii, která zmizí teprve, kdy astronauti opustí planetu, aby své nové přátele ochránili před Yjancsy, mutovanými potomky Lemůrů z Pacaty, šesté planety systému.

26. března 3441 se EX-8977 slunečním transmiterem vrací zpět do systému Archi-Tritrans. Tam je posádka znovu postižena ohlupováním. Ačkoliv je pro tento případ naprogramována řídící automatika, materializuje se loď teprve o 120 dnů později zpět v systému Gulver-Dua, protože aktivity Koboldu ruší Archimedes-sluneční trojúhelník-transmiter. Terranci se dozvědí od Neo-Lemurů, že mezitím se do systému dostala také EX-1819 a byla zajata Yjancsy.