Archi-Tritrans

Astronomická data:
Další jména:Sluneční trojúhelníkový transmiter Archimedes, Tergham-Trio
Galaxie:Mléčná dráha
Struktura:čtyřsluneční systém
Složení:3 rudí obři, bílý trpaslík
Počet planet:0
Vzdálenost od Slunce:40‘831 LY

Sluneční trojúhelníkový transmiter Archimedes (lemursky Tergham-Trio), krátce Archi-Tritrans, je sluneční transmiter.

Nachází se v centrální oblasti (v bývalém 81. Tamaniu Lemurů) Mléčné dráhy a je tvořen třemi rovnocennými rudými obry spektrálního typu M2, tedy podobných Betelgeuze. Teplota povrchu všech tří sluncí činí přibližně 3000 Kelvinů, průměr hvězd je asi 390 milionů kilometrů. Každé ze tří sluncí má absolutní jasnost 5500 jasností Slunce. Odstup jednotlivých sluncí činí 12 světelných minut, měřeno od kraje koróny. Vzdálenost od Sluneční soustavy činí 40‘831 světelných let. Rudí obři tvoří rovnostranný trojúhelník. Mají označení Alfa, Beta a Gama. Řídící satelit slunečního transmiteru se jmenoval PP-III a stál stacionárně nad ohniskem trojúhelníku.

Přes Archi-Tritrans vede přes sluneční pětiúhelník Gercksvira v Andromedě tajemné a ne zcela prozkoumané spojení do Maelstromu hvězd. Když se Země a Měsíc 7. března 3460 přenesla přes Twin-Sol transmiter do transmiteru Archimedes, nedošlo k žádné kompletní rematerializaci v Archi-Tritrans. Místo toho se Země a Měsíc přenesly přes sluneční pětiúhelník Gercksvira do Maelstromu hvězd.

Při následném průzkumu se zjistilo, že se tak nestalo poprvé:

  • pravděpodobně se také molkex přes Archi-Tritrans dostával stejnou cestou do Maelstromu hvězd, kde se přes Schlund a Kontra-Schlund hromadil na Gragh-Schanath v Ploohn-Nabylu.
  • lemurská osvobozovací flotila pro Mléčnou dráhu byla během halutské války před 50‘000 lety tímto spojením rovněž transportována do Maelstromu

Kobold

Na těsné oběžné dráze kolem Gammy se z neznámých důvodů až do roku 3459 nacházel bílý trpaslík Kobold. Kobold byl Lemury společně se Slunečními inženýry kolem 50‘025 před Kristem (6375 dha-Tamar) pod vedením Vysokého Tamrata Norala Atorema alias Selarona Meroty umístěn ve slunečním trojúhelníku Tegham. Vysoký Tamrat Nevus Mercova-Ban se domníval, že mikrotrpaslík měl sloužit k tomu, aby se vybudoval sluneční transmiter v systému Apsu, když po zkáze Zeutu vzniknuvší mračno PEZu zmizelo. Bílý trpaslík Kobold je s hmotností srovnatelnou se Zemí neobyčejně malý a disponoval hyperzářením podobným Slunci. Proto se Pozemšťanům podařilo udělat ze Sol a Kobolda (dočasný) transmiter Twin-Sol.

V roce 3459 byl Kobold uvolněn z oběžné dráhy kolem Gammy a přesunut do Sluneční soustavy. Kobold vytvořil s pozemským Sluncem Twin-Sol transmiter.

Poznámka: podle pozdějšího komentáře Rainera Castora k tomu byl použit situační transmiter. Pravděpodobně se jeho projektory nacházely na PP-III.

Aktuální data:
20.9.2021
1566 před NGL
6. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459477.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!