Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 668
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 668
Název:Operace Sluneční dítě
(Operation Sonnenbaby)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
Slunce dostane malou sestru - a Leticron připravuje hromadný útok
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor čeká na hvězdu

Atlan - velitel operace "Sluneční dítě"

Poorch - Molekulární metamorf

Anson Argyris - císař z Olympu se vydává na cesty

Leticron - nový První Hetran galaxie

Tatcher a Hainu - Marťan truchlí po svém partnerovi

Koncem září 3459 se Sluneční soustava připravuje na příchod bílého trpasličího slunce Kobold. Molekulární metamorf1) Poorch, emociopartner na Merkuru zemřelého Molekulárního metamorfa Chliita2), 30. září převezme vzhled profesora Haimara Gentrisse, zastupujícího šéfa výpočetního střediska Impéria Alfa, a zmanipuluje konečná data pro naprogramování Kobolda. Když mu hrozí odhalení, zaútočí Molekulární metamorf na Dalaimoc Rorvica, který se poté smrští na velikosti pět centimetrů. Ve víře, že to Tibeťana zabilo, převezme Poorch jeho vzhled. Tatcher a Hainu ale falešného Rorvica rychle odhalí. Poorch vysvětlí Marťanovi, že on i Chliit byli zavázáni Leticronovi, který jim tvrdil, že se svým úkolem prokážou službu všem národům Mléčné dráhy3). Když pochopí, že ho Leticron zneužil stejně jako jeho partnera, spáchá Molekulární metamorf sebevraždu4).

Společně se 186ti dalšími ultabitevními loděmi se mezitím CAGLIOSTRO snaží s pomocí tažných paprsků odtáhnout Kobold z oběžné dráhy kolem rohové hvězdy Gamma a přesunout bílého trpaslíka do dematerializující zóny Archimedes-slunečního trojúhelníkového transmiteru. Aby Perry Rhodanovi oznámil, že se Kobold 28. října mezi 12.00 a 12.03 hodin má odeslat z Archi-Tritrans, vyšle Atlan tři korvety ke žlutému slunci Hycader, které leží poblíž Boscykovy hvězdy. Jak bylo dohodnuto, robocísař Anson Argyris vyšle kurýra na Olymp. Robot Vario teď odloží masku Kamashitena Krashni Mogula a proletí s 2.50 metru dlouhým SHUTTLE přes Leticronovu blokádu a skrz temporální propust se dostane do Sluneční soustavy a informuje Rhodana. Než se vrátí na Olymp, odveze jako Mogul ke korvetám čekajícím u Hycaderu Rhodanovo potvrzení a korekční data.

Leticron mezitím vyzve na Olympu shromážděné představitele galaktických velkoříší, aby své flotily podřídili jeho velení. Když 28. října je odpojeno ASP-pole Sluneční soustavy, aby bylo umožněno přenesení Kobolda, provede První Hetran s flotilami Supertěžkcýh, Středogalaktické unie, Carsualského spolku, Federace Normon, Neo-Arkonidanů, Akonanů, Antiů, Bluesanů, Topsiderů, Fracowitzkého státního systému, koalice Ross, Tareyského bratrstva, Řádu Shomona a Vědců útok na Sluneční soustavu. Váhání nedobrovolných spojenců Leticrona lze děkovat tomu, že útok se podaří odrazit pomocí 15.000 jednotek Solární domovské flotily. Dříve než Larové sami zaútočí, je soustava znovu přemístěna do budoucnosti, přestože Kobold dorazil do blízkosti Slunce teprve kolem 12.24 hodin, protože v systému Archi-Tritrans se museli vyřešit potíže s energetickým vyzařováním Gammy.

V Impériu Alfa objeví mezitím Tatcher a Hainu malou sošku Buddhy, ve kterou se Dalaimoc Rorvic proměnil po útoku Poorcha. Když Marťan sošku neúmyslně vrhne na kouzelný amulet multimutanta, soška se probudí a Tatcher získá znovu svou původní velikost.