Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Typy kosmických lodí > Ultrabitevní loď
hledat

Ultrabitevní lodě byly největší sériově vyráběné kulovité lodě Pozemšťanů.

Historie

Ultrabitevní lodě byly vyvinuty koncem 24. století a poprvé nasazeny v lednu 2404 ve válce proti Mistrům ostrovů. Od té doby tvořily tyto kulovité lodě páteř Solární flotily. Obří robot OLD MAN – dar časem cestujících Terranců z GOOD HOPE – nesl celkem 15080 ultrabitevních lodí.

Také od Solárního impéria odštěpené říše, jako Impérium Dabrifa a Carsualský spolek stavěl ultrabitevní lodě.

MARCO POLO byl v roce 3437 první ultrabitevní lodí třídy NOSIČ. Nesla vedle korvet také lehké křižníky planetární třídy jako velké pomocné čluny.

Dalším vývojem třídy NOSIČ byla třída UNIVERSUM. Obě buňky SOL byly ultrabitevní lodě třídy UNIVERSUM a disponovali dodatečnými dálkovými pohony a výrobními zařízeními.

LSP v roce 424 NGL disponovala jen čtyřmi ultrabitevními loďmi: JOHN MARSHALL, LAURY MARTEN, RAKAL WOOLVER a RIBALD CORELLO.

Během Stoleté války byly velké bitevní lodě vystřídány modulárně stavěnými křižníky typu MERZ. Bitevní křižníky třídy ODIN byly s průměrem 500 metrů největšími jednotkami.

Následkem rozkolu mezi LSP a druhým arkonidským impériem (Len Ark'Tussan) došlo v závodech ve zbrojení po zvolení Buddcio Grigora nejprve k zavedení 800 metrových bitevních lodí třídy KOBAN na straně Křišťálového impéria a třídy NOVA na terranské straně (PAPERMOON uveden do služby v roce 1285 NGL).

Na arkonidskou superbitevní loď třídy ZHYM-RANTON zareagovala terranská strana v roce 1303 NGL OBJEVITELI a později na hrozící hyperimpendanci připravenou třídou SATURN.

V tajné loděnici Yobilyn (uvedené do provozu roku 1306 NGL) vytvořilo Božské impérium nové arkonidské ultrabitevní lodě třídy GWALON s průměrem 2400 metrů.

Od uvedení do služby TRAJANU v roce 1311 NGL disponuje také Nové USO jednou ultrabitevní lodí.

S PRETORIÍ - kulovitým křižníkem třídy JUPITER - disponuje LSP také ultrabitevními loděmi.

Také krychlové lodě třídy QUASAR (neboli LSP-boxy), které s délkou hrany 3000 metrů mají téměř trojnásobný objem než 2500 metrové kulvoité lodě, se po roce 1331 NGL označují jako ultrabitevní.

Nová vlajková loď Perryho Rhodana LEIF ERIKSSON II z roku 1344 NGL je také křižníkem třídy JUPITER.

Používané třídy

 • před hyperimpedancí
  • třída GALAXIE - 2500 metrů (Bojové lodě se zvlášť silnou výzbrojí (CREST III, IMPERÁTOR III, CREST IV, CREST V až CREST XII). Na základě velkého množství nesených pomocných lodí jsou přechodem mezi čistě bojovou lodí a nosnou lodí)
  • třída MULTI - 2500 metrů (další stupeň vývoje třídy GALAXIE) - INTERSOLAR
  • třída NOSIČ - 2500 metrů (nosná loď s důrazem na pomocné čluny) - MARCO POLO, Falešný MARCO POLO, bojová loď USO TRAJAN
  • třída UNIVERSUM - 2500 metrů (obě buňky SOL)
  • třída JUPITER - 2500 metrů
  • křižník MERZ - (zvláště variabilní loď, může být měněno velké množství specializovaných modulů) - CAROLUS MAXIMUS
 • po hyperimpedanci