Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Třídy kosmických lodí > Třída UNIVERSUM (pozemská)
hledat
Technická data:
Forma:kulovitá
Průměr:2500 metrů
Reaktory:Nug-Schwarzschildovy
Defenzivní výzbroj:
Paratronový štít

Speciální ultrabitevní loď terranské třídy UNIVERSUM je kulovitý křižník o průměru 2500 metrů. (Arkonidané měli stejnojmennou třídu UNIVERSUM).

Během dlouholetého užívání ultrabitevních lodí mezi lety 2405 a 3430 bylo odhaleno několik nedostatků lodí třídy GALAXIE. Převratné novinky v oblasti technologie a stavby lodí – například použití paratronové techniky a Schwarzschildových reaktorů se v žádném případě nedali adaptovat na lodě třídy GALAXIE.

Proto se museli vyvinout nové typy, k nimž patřila také třída UNIVERSUM. Přesto se lodě třídy GALAXIE používali až do konce larské okupace Mléčné dráhy, pak lodě této velikosti vyšly na dlouhou dobu z módy. Teprve ve 14. století NGL je vyvinuta zcela nová třída JUPITER, která představuje novou třídu této velikosti.

Předchůdci

MARCO POLO jako ultrabitevní lodě třídy NOSIČ (s 50 lehkými křižníky planetární třídy jako dodatečnými pomocnými loděmi) představuje předchůdce třídy UNIVERSUM.

MARCO POLO byl disponoval dvěma novými pokrokovými technologiemi: V roce 3437 do něj byl zabudován sextadimenzionální pohon a v roce 3465 Nugas-Schwarzschildovy reaktory.

Vývoj nové třídy UNIVERSUM začal již ve 35. století v Mléčné dráze jako komponenta pro kombinovanou nosnou-bitevní lodě pro Solární flotilu. Realizace následovala ale až ve 36. století na Měsíci v Maelstromu hvězd.

První lodě této třídy SOL-buňka 1 a SOL-buňka 2 byli přimontované k samotné SOL, k prostřední části generační lodi. Tyto lodě ale byli jedinými exempláři třídy UNIVERSUM.