Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Místa děje > Maelstrom hvězd
hledat

Maelstrom hvězd je 156.000 světelných let dlouhý materiální most mezi galaxiemi Ploohn-Nabyl a Mahagoul, které před dvěma miliardami let kolidovaly.

Popis

Na nejtenčím místě o průměru 500 světelných let uprostřed Maelstromu se vytvořil energetický vír, Jícen. V oblasti o průměru 24 miliard kilometrů působil podobně jako gigantický transmiter, který byl spojen s trychtýřem, Protijícnem, který se nachází v místě, ve kterém Maelstrom vychází z galaxie Ploohn-Nabyl.

Ploohnové z Ploohn-Nabyl používali toto spojení mezi Jícnem a Protijícnem k rozšiřování své moci v Maelstromu.

Později se ukázalo, že Maelstrom a obě galaxie Ploohn-Nabyl a Mahagoul patří k mocenské aglomeraci superinteligence THOREGON, a že se na druhém konci Maelstromu v galaxii Mahagoul nachází První Thoregon v energetickém víru o průměru 7670 světelných let.

Známé sluneční systémy

  • Brainwaves
  • Iron
  • Finder
  • Malibu
  • Medaillon
  • Papillo
  • Majákové světlo Maelstrom (sluneční-maják)
  • Reality

Historie:

3460

Terra a Luna se v roce 3460 na útěku před Koncilem Sedmi pomocí Twin-Sol transmiteru přesunula k slunečnímu transmiteru Archi-Tritrans a odtud byla neočekávaně transportována přes sluneční transmiter Gercksvira do Maelstromu. K podobnému případu došlo již v roce 50‘025 před Kristem, kdy se zde ocitla lemurská flotila 22‘000 lodí, která byla transportována ze slunečního pětiúhelníku Nysoor (Gercksvira) do Kahalo. Když Atlan prozkoumává systém Gercksvira, jsou čtyři transmiteroví specialisté na palubě lemurského vraku transportováni do Maelstromu.

Později je zjištěno, že také molkex z Mléčné dráhy podstoupil tuto cestu a přes Kontraschlund se nahromadil na planetě Gragh-Schanath v galaxii Ploohn-Nabyl.

Terra a Luna se materializovali poblíž planety Goshmos Castle v systému Medaillon. S pomocí Ploohnů se podařilo dvojplanetu stabilizovat na oběžné dráze kolem Medaillonu.

3540

Teprve po mnoha letech se ukázalo, že působení Medaillonu má extrémně škodliví vliv na lidské pocity, které jsou poznenáhlu zcela vyřazeny. Tento fenomén vejde do dějin jako Aphilie, Bezcitnost.

Aphilikové se označují jako Homo Sapientior a v roce 3540 převezmou moc na Zemi. Perry Rhodan a jeho věrní jsou vypovězeni na palubě SOL.

3581

V roce 3581 se systém Medaillon zhroutí se Zemi a Měsícem do Schlundu. Přitom jsou skoro všichni lidé převzati ID. Terranští kolonisté zůstanou v Maelstromu na Ovaronově planetě. Také 8000 fragmentálních křižníků Posbiů, kteří doprovázeli Terru a Lunu na útěku, zůstane v Maelstromu.

1312 NGL

V roce 1312 NGL se SOL při pátrání po Prvním Thoregonu vrátí přes Megadóm v Salthi zpět do Maelstromu. Není známo, jestli SOL při svém letu zpět do Mléčné dráhy navštívila Ovaronovu planetu.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Mahlstrom der Sterne« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)