Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Hvězdy > Kobold
hledat
Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Spektrální typ:bílý trpaslík
Počet planet:0
Vzdálenost od Sol:40.831 Ly

Kobold je terranské jméno pro bílého trpaslíka, který do roku 3459 obíhal kolem rohové hvězdy Gamma slunečního trojúhelníkového transmiteru Archimedes (lemursky Tergham-Trio).

Se svou hmotností rovnající se hmotnosti Země a průměrem 188.67 km a exaktně stejným hyperzářením, jako mělo Slunce, se jedná o nejmenšího a nejneobyčejnějšího bílého trpaslíka v univerzu.

Kobold byl Lemury společně se Slunečními inženýry kolem roku 50.025 před Kristem (6375 dha-Tamar) pod vedením Vysokého Tamrata Norala Atorema (alias Selaron Merota) umístěn do slunečního trojúhelníku Tergham. Vysoký Tramrat Nevus Mercova-Ban se domníval, že mikrotrpaslík by mohl sloužit k vytvoření slunečního transmiteru ve Sluneční soustavě, až by zmizel PEW-mrak vzniknuvší po zkáze Zeutu.

V roce 3459 byl vytržen ze své oběžné dráhy kolem hvězdy Gamma a přesunut do Sluneční soustavy. Na oběžné dráze kolem Slunce, ještě uvnitř dráhy Merkuru, vytvořil se Sluncem Twin-Sol-transmiter, pomocí kterého byla Země 7. 3. 3460 přesunuta do soustavy slunce Medaillon. V následujících letech zaujímal Kobold pozici Země ve Sluneční soustavě.

V průběhu roku 3585 se změnil, iniciováno ID, v černou díru. Mezi černou dírou, ve kterou se vyvinulo slunce Medaillon, a černou dírou po Koboldovi se vytvořil dimenzionální tunel, přes který se Země 28. 6. 3585 znovu dostala na svoje staré místo ve Sluneční soustavě.

Černá díra Kobold byla poté vysokou rychlostí vržena do mezihvězdného prostoru po dráze kolmé k ekliptice.