Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Antiové
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Trakarat
Známé obydlené planety:
Aptulad, Okúl, Trakarat
Antiové
Antiové
© VFSF

Antiové, vlastním jménem Báalolové jsou přímými potomky Akonanů. Jejich domovskou planetou je Trakarat v systému Aptut.

Antiové dosahují střední tělesné výšky kolem dvou metrů. Vzhledem se podobají Terrancům. Mají místo žeber kostní desky, které kompletně chrání hrudní dutinu. Ochlupení se na těle prakticky nevyskytuje, disponují pouze vlasy, které mají temně rudou až nafialovělou barvu. Ve dnech, kdy Báalolové vystopovali prakticky jen jako apoštolové svého kultu, se zastávala tradice ostříhání dohola – v současné době jí dodržují už jen tradicionalističtí Antiové. Jsou o něco bledší než jejich akonští předkové, ale stále tmavší než Arkonidané. Oči mají převážně fialově zabarvené.

Paranormální schopnosti

Paranormální schopnosti se u Antiů vyvinuly v neznámé době. (V komentáři k PR 2039 se paraschopnosti Antiů, stejně tak jako Vincranů, svádí na Abjin Lemurů. Tyto nijak zvlášť silně vyhrazené paranormální síly se zvětšily po kontaktu s megainteligencí ZEUT. Abjinové síly se pro to zvlášť vyvinuly u Lemurů usídlených na Zeutu a u jejich potomků. Zajímavé je, že již Zeut-Ellwen měli pro Akonany a Arkonidany typické prsní desky místo žeber.)

Báalolové mohou pomocí svých duševních sil zvýšit výkon energetických ochranných štítů až na desetinásobek jeho původní kapacity, kromě toho disponují schopností vytvářet antizaměřovací pole. Mohou ale ovlivňovat jen jednu komponentu ochranného štítu - buď tu proti fyzickým útokům nebo proti energetickým. Tato okolnost později vedla k vývoji kombimetu. Antiové nemohou ze svého ochranného štítu střílet, jejich slova se ale maličkými strukturálními trhlinami ven dostanou.

Kromě toho se Báalolové mohou ubránit duševním útokům mutantů, zatímco zachytí jeho paraenergii a vrátí jí zpět. Této schopnosti se říká psí-reflexe. Na základě této schopnosti jsou po prvním setkání s Terranci v roce 2044 označováni jako Antimutanti nebo krátce Antiové.

Pokud se spojí do parabloku, mohou své schopnosti ještě umocňovat a vyvinout hypnotické, sugestivní, telepatické a telekinetické účinky. Jsou také schopni oddělit dočasně tělo a ducha svých inteligentních protivníky pomocí hypnosugestinvího vlivu.

Historie

Emigrace z Akonu

Po emigraci z Akonu v 18. tisíciletí před Kristem se první předkové Antiů usídlili na planetě Trakarat. Odtamtud se rozšířil na všechny důležité planety Velkého impéria a vybudovali tam své chrámy. Kult Báalol hraje v životě Antiů velkou roli. Rozšiřují svojí víru všemi prostředky. Většina Antiů žije na planetách v oblasti vlivu Velkého impéria.

Konflikt s Terranci

První kontakt s Terranci nastal v roce 2044. Antiům se dostal do rukou Atlanův buněčný aktivátor. Jeho smrtí chtěli přivést zánik Velkého impéria a sami převzít moc. Plán se podařilo v polední minutě zmařit.

Antiové změnili taktiku a od roku 2090 působili skrytě. Produkovali drogu Liquitiv a rozšiřovali jí na planety Velkého impéria a Solárního impéria. Po skončení testovací fáze a startu samotné prodejní fáze v roce 2102 byl jejich plán objeven na Lepsu. Antiové nalákali Perry Rhodan na planetu Okúl. Tam se jim podařilo vyměnit Velkého administrátora nepozorovaně za Thomase Cardifa. Ten se měl vůči ID vydávat za Perryho Rhodana a získat 21 buněčných aktivátorů. Superinteligence si dovolila krutý žert a vydala 20 nenaprogramovaných aktivátorů a jeden speciálně nastavený na Rhodanovi individuální impulzy.

Nenaprogramované aktivátory byly Vysokým Báalolem rozděleny na vysoké kněze, kteří ale všichni zemřeli pod vlivem vedlejších účinků. Pouze Vysoký Báalol buněčný aktivátor nenosil a přežil. Cardif, který mezitím trpěl explozivním dělením buněk se snažil své Antijské spoluspiklence vyhledat. Atlan, který jeho falešnou hru prokouknul, nechal obklíčit Trakarat, kde se mu podaří osvobodit Perryho Rhodana. Antiové, jejichž hlavní planeta tímto byla odhalena, jsou v budoucnu pod neustálým dohledem galaktických národů.

Během války o Andromedu v roce 2404 se několik Antiů přidá na stranu Mistrů ostrovů a podporují je svými paraschopnostmi.

V rámci projektu Supermutant Antiové uprostřed 28. století pracují na spojení mutantů ze sboru mutantů Solárního impéria s odpovídajícím Antijským partnerem. Podaří se jim dát dohromady Antijskou dívku Gevoreny Tatstun s Kitajem Išibašim. Z jejich vztahu vzejde supermutant Ribald Corello. Již během těhotenství je Corello vybaven embryonální blokádou, která má zaručit, že bude jednat jen v zájmu Antiů.

Během střetnutí s Dekalogem elementů kolem Chronofosílií se schopnosti Antiů ukáží být účinnou zbraní proti jednotlivým elementům. Zvláště Element ducha proti nim nemá žádnou šanci.

Po konci Monosovy vlády vstoupí Báalolové do Fóra Raglund.

Antiové se v roce 1291 NGL zúčastní bitvy galaktiků proti kosmické továrně MATERIA.

Velká skupina Antiů pomohla během hrozby Říše Tradom posílit ochranné štíty LEIFA ERIKSSON a KARRIBO.

Invaze TRAITORŮ

V roce 1344 NGL uzavřou Báalolové dohodu s Akonany. Pětičlenná skupina Báalolů se 3. března zúčastní akce energetického komanda proti výzkumnému stanovišti HWG-01. Během obranného boje 2000 jednotek akonské flotily proti jednotkám Terminační kolony TRAITOR 2. listopadu posílí několik tisíc Antiů ochranné štít akonských lodí. Ale i takto nabité štíty se proti palbě potenciálních vrhačů ukáží jako neúčinné.

V soustavě Aptut je umístěna Tvrz kolony, která Báaloly od listopadu 1344 NGL nutí dbát na Direktivu TRAITOR. Skupina Báalolů kolem Amba Vatony provádí experimenty s obleky, které jsou vybaveny IPEV-psíkolonami. Amba Vatony věří, že Antiové v psionickém bloku budou dost silní na to, aby převzali nebo zničili celé jednotky Terminační kolony. Chce nabídnout své služby všem galaktickým národům a Mléčnou dráhu osvobodit od Termninační kolony. Báalolům se podaří polapit jeden Traitank a poslat ho proti Tvrzi kolony. Ale poté podlehnou psionickému útoku. Možná že je z boje vyřadil kolonový motivátor. Pevnost kolony potom Traitank sestřelí. Druhý Traitank začne pálit na oblast Trakaratu, ve které se nacházejí další lodě.

Známí Antiové

Báalolští kněží