Okúl

Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Vzdálenost od Slunce:41‘386 LY
Pořadí od hvězdy:2
Obyvatelé planety:
Antiové

Okúl je neobydlený džunglovitý svět, 41‘386 světelných let od Sluneční soustavy. Planeta je druhou ze tří oběžnic bezejmenné hvězdy typu G.

Její povrch je pokrytý širokými oceány, neprostupnou džunglí a bažinami. Atmosféra je dýchatelná. Klima je parné a připomíná pozemské tropické deštné pralesy.

Okúl je domovem velkého množství zvířecích a rostlinných organismů. Nevyvinul se zde ale žádný inteligentní druh. Obyvatelé zdejších močálů ale vyvolali galaktický rozruch. Z jejich žlázového sekretu se stal základní element pro výrobu omlazující drogy Liquitiv.

Historie

Po svém osvobození ze Zalitu a studiu lékařství na Aralonu objevil Dr. Edmond Hugher vliv sekretu zdejších bahenních zvířat. Podařila se mu izolace účinné látky. Na základě těchto výzkumů se mu od roku 2090 podařilo vyrábět Liquitiv pro Báaloly.

V roce 2103 existovaly na planetě velké produkční závody. V celkem 63 ocelových kopulích byla droga vyráběna. Pracovalo na tom přes 1000 Báalolů.

V březnu byl na zdejší základnu proveden útok. Perry Rhodan zde přistál s IRONDUKE a komandem čítajícím 5000 mužů. Základna byla obsazena Terranci. Thomas Cardif a velitelé Báalolů museli uprchnout v ponorce.

Až do dubna se jim podařilo skrývat se před pátracími oddíly. Rhodan je přinutil ke kapitulaci, když pohrozil, že planetu zničí Arkonskou bombou. Cardifovi se podařilo Rhodana nalákat do pasti a převzít jeho místo.

Aktuální data:
2.8.2021
1566 před NGL
1. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459428.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!