IRONDUKE

Jméno IRONDUKE (železný vévoda) lodi dal přímo Perry Rhodan. Mělo být znakem údernosti této lodi.

IRONDUKE byla první velkobojová loď s lineárním pohonem. Tento pohon potřeboval více energie, proto musela být loď přizpůsobena. V rozporu s předchozími loděmi stejné třídy disponovala IRONDUKE několika přídavnými energetickými generátory. Proto měla o něco menší výzbroj než srovnatelné lodě s transičním pohonem. Dosažitelný nadsvětelný faktor lodi ležel přibližně na 15 milionech a maximální dolet zabudovaných Kalupových konvertorů byl asi 300 000 světelných let. Loď vlastnila třístupňový konvenční energetický ochranný štít.

Posádka:

IRONDUKE byla dokončena v roce 2102. Stala se novou vlajkovou lodí Solární flotily. Ve stejném roce se zúčastnila bojů proti Akonanům. Se svým lineárním pohonem se jí podařilo proniknout ochranným štítem kolem Modré soustavy a díky zničení několika jeho transformačních stanici ho otevřela pro útočnou flotilu Terry a Arkonu.

Na Okúlu vysadila loď v roce 2103 pěchotu, která měla zabránit Báalolům ve výrobě drogy Liquitiv. Pro tuto akci byla loď vybavena antimagnetickými atomovými raketami, které dokázali proniknout ochrannými štíty Antiů. Během blokády Lepsa na jaře téhož roku se ukázala neúčinnost energetických zbraní proti jejich ochranným štítům.

V roce 2112 byla IRONDUKE vystřídána THEODERICHEM na pozici vlajkové lodi, velká část posádky přešla na THEODERICH, novým velitelem IRONDUKE se stal Hunts Krefenbac, který byl mezitím povýšen na plukovníka.

Aktuální data:
19.9.2021
1566 před NGL
5. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459476.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!