Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Zalit
hledat
Astronomická data:
Soustava:Voga
Gravitace:asi 1 g
Pořadí od hvězdy:4
Soustava:Voga
Obyvatelé planety:
Zaliterané

Zalit je koloniální planeta Arkonidanů, Zaliterané patří k Velkému impériu a jsou to jedni z nejvěrnějších spojenců Arkonu. Zalit je veliký asi jako Arkon I.

V roce 1984 žilo na Zalitu asi 8 miliard Zaliťanů. Převažujícími stavbami jsou typické arkonidské nálevkovité stavby. Hlavní město Zalitu je Tagnor, má asi 30 milionů obyvatel a pokrývá oblast rovnající se jednomu menšímu pozemskému státu. Vedle něj se nachází největší kosmodrom planety; má průměr asi 20 kilometrů a je na něm umístěna celá vesmírná flotila Zaliťanů.

Planetě vládne Zarlt, volená hlava státu.

Na Zalitu se daří velice dobře vínu a je zde velmi oblíbené. Obchodníci, kteří přicházejí na Zalit se převážně zajímají o jedinečný, zeleně fluoreskující kov Zalos a metr dlouhé cvrčkovce, kteří na Arkonu platí za delikatesu.

Historie

Arkonidští kolonisté zde přistali kolem 13000 před Kristem.

1984

Perry Rhodan se během útěku na TITANU dostává poprvé na Zalit. Terranci tam objeví, že Zaliťané jsou ovlivňováni Mooffy. S pomocí mutantů se podaří sugestory eliminovat. Ukáže se, že za celou věcí stojí Arasové.

2044

V roce 2044 se Perry Rhodan společně se sto padesáti dalšími Terranci a mutanty přesune transmiterem na tajnou základnu na Zalitu. Následně se nechají Regentem naverbovat jako vojáci pro Arkon. Tímto způsobem se chtějí dostat na Arkon a svrhnout Regenta.

2105

Na konci roku 2105 propuknou na různých světech otevřená povstání, které podporuje mnoho organizací, proti vládě Atlana. Začátkem prosince zaútočí vzbouřená chátra na sídlo vlády lokálního guvernéra Salora Henna. Terranský agent Wayne Tate ho ale stačí zachránit.

1344 NGL

V roce 1344 NGL uprchne arkonidský imperátor Bostich I. dočasně na Zalit, protože se mu nepodaří ubránit soustavu Arkon proti Terminační koloně TRAITOR.