Zabar-Ardaran

Astronomická data:
Jiná jména:Vize
Galaxie:Vodoznak
Soustava:Horani-Hamee
Průměr:13 382 km
Doba oběhu:450 dnů
Gravitace:0,95 g
Pořadí od hvězdy:3
Obyvatelé planety:
Ahhani, Pangalaktičtí statistici, poutníci
Zabar-Ardaran
Zabar-Ardaran
© VPM kg.

Zabar-Ardaran neboli Vize, je svět v galaxii Vodoznak, je to třetí z devíti planet systému Horani-Hamee.

Přehled

Na planetě existuje jenom jediný velký kontinent, zato je tu však tisíc ostrovů nejrůznější velikosti. Poměr pevniny k vodě činí 33 ku 67. Na Vizi došlo v roce 1312 NGL k ojedinělé aktivaci časové studny.

Vize je sídlem devíti Pangalaktických statistiků a je proto pokládána za ideologické a náboženské centrum celé galaxie. Zejména pro Pfauchony je planeta posvátná, chránit ji je pro ně věcí nejvyšší cti. Věže Pangalaktických statistiků jsou rozptýleny po celém kontinentu, přičemž v kruhu obklopují desátou, centrální věž. Kolem jednotlivých věží se rozkládají velkoměsta, v nichž jsou shromážděni poutníci, kteří uspěli v LOTERII a nyní čekají na audienci u některého ze Statistiků, respektive na konjunkci. Zde se také nalézá kosmologická médiotéka.

Jmenovitě jsou známa následující města:

  • Raud'Ombir
  • Rik'Ombir

Krom poutníků žijí ve městech další obyvatelé. Jsou to osoby, které chtějí různými způsoby profitovat z nepřetržitého proudu výherců LOTERIE: kupci, hoteliéři, zloději a tak dále.

Na Vizi je zakázáno přilétat jiným plavidlům, než mališským džunkám a lodím Pfauchonů.

Praobyvateli planety Zabar-Ardaran jsou humanoidní Ahhani. V tisíciletích po příchodu Pangalaktických statistiků zdegenerovali a nyní již nejsou schopni přežít bez pomoci robotů. Svraštělým trpasličím Ahhani se říká též Vizienti. Disponují fotografickou pamětí, která jim umožňuje zaznamenávat data od Statistiků. Při konjunkcích získané údaje jsou následně zapisovány do kosmologické médiotéky.

Dějiny

Když Atlan a několik jeho průvodců dospěje v roce 1312 NGL na Vizi, planeta se stane cílem útoku a blokády princválečníka Soner. Později se Galaktici na planetu, která během událostí neutrpí žádné škody, vrátí a stanou se svědky Velké konjunkce.

Zdroj

PR 2132

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Zabar-Ardaran« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
22.10.2021
1566 před NGL
33. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459509.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!