Aralon

Astronomická data:
Sluneční soustava:Kesnar
Vzdálenost od Slunce:34‘012 LY
Měsíce:žádné
Vzdálenost od hvězdy:163.9 mil. km
Pořadí od hvězdy:4
Doba oběhu:380 dnů
Průměr:12‘518 km
Gravitace:1.08 gravů
Doba rotace:23h 45min
Zdejší národy:
Arasové
Aralon
Aralon
© BTS

Aralon je čtvrtou ze sedmi planet malého, žlutého slunce Kesnar. Soustava se nachází v kulovité hvězdokupě M 13 a leží 38 světelných let od Arkonu a 34‘012 světelných let od Slunce. Bully dal planetě přezdívku Jedová kuchyně vesmíru.

Aralon je průvodní planetou, Arasů, Galaktických lékařů. Sídlí zde také vláda Arasů, Lékařská rada z Aralonu.

Aralon je planeta velice podobná Zemi. Má celkem osm kontinentů, které jsou od sebe odděleny velkým oceánem podobným Tichému oceánu. V atmosféře se vznáší nesčetné množství geneticky vypěstovaných mikroživočichů, kteří mají za úkol likvidovat choroboplodné zárodky ze vzduchu. Při pohledu z vesmíru se proto Aralon třpytí jako nazelenalý smaragd.

Záření slunce Kesnar mělo na Arasy nepříjemný vedlejší účinek. Na povrchu Aralonu se proto vedle obrovských parků nacházejí jen jednotlivé obytné a správní zařízení jakož i obrovské kosmodromy s průměrem až 30 kilometrů. Ke každé přistanuvší lodi přiletí automatický kluzák, který cestující odveze na okraj kosmodromu. Tam jsou pacienti zaregistrováni. Lékařská výzkumná zařízení a ostatní technická zařízení jsou uložena výhradně pod zemí. Části měst nacházející se na povrchu jsou většinou jen shluky velkých tunelů a vstupů do subaralonských zařízení.

V hlubině asi deseti kilometrů se nacházejí pokusné stanice, kde se důkladně studují a pitvají různé formy života. Pod těmito zařízeními se nacházejí sklady medikamentů.

Známá místa na planetě

  • Doun - jeden z kontinentů. Nachází se tam terranská základna.
  • Forungs - město s významným kosmodromem.
  • Grolturn - nejdůležitější kosmodrom.
  • Hosool - město.
  • Jetisnký park - obrovská zahrada nedaleko Paše.
  • Paš - dříve nejmocnější město planety, ztratilo ale kvůli kosmickým letům svůj význam.

Historie

Terranci se v systému poprvé objevili v roce 1984 a s pověřením Regenta ukončili lékařské experimenty Arasů.

Za časů Spojeného impéria vybudovali Terranci na Dounu základnu, která zde sloužila také jako velvyslanectví. Velitelem je v roce 2326 O'Day.

V roce 2328 je Aralon vedle Arkonu a Terry hlavním výzkumným centrem, kde se hledají možnosti, s jejichž pomocí by se daly Anti-Molkexové bomby stabilizovat pomocí hypertronů B-Hormonem.

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!