Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Technologie > Antimolkexová bomba
hledat

Antimolkexové bomby vyvinuly vědci Spojeného impéria k ničení molkexových pancířů Bluesanských lodí. Antimolkexové bomby pracují na základě peroxidu vodíku stabilizovaného B-hormonem. K jejich vystřelování se používaly například transformační děla.

Princip

Gatasané zpracovávali molkex s peroxidem vodíku stabilizovaným B-hormonem. Hyperfyzikálně aktivní B-hormon, babyhormon Bluesanů, získávali Gatasané od novorozenců. Při zvláštní akci na Gatasu ukradli specialisté USO Lemy Danger a Melbar Kasom větší množství B-hormonu a nechali ho v koncentrované formě působit na jejich molkexové pancíře. Pod vlivem B-HO-H2O2 se molkex okamžitě destabilizoval a stal se z něj neomolkex.

Ten podlehne driveefektu, zrychluje směrem ke galaktickému centru a vstoupí do hyperprostoru. Driveefekt nastával také při nedostatečně kvalitní B-OH-H2O2 směsi při Gatasanských úpravách molkexu.

B-hormon synteticky vyrobený vědci Spojeného impéria není hyperfyzikálně aktivní. Musí se nejprve hyperfyzikálně aktivovat pomocí hypertronu. Umělá aktivace zůstane stabilní maximálně 48 hodin. Synteticky vyrobený B-hormon se proto aktivoval teprve krátce před vystřelením. Teprve siganským mikrotechnikům se podařilo antimolkexové bomby dovést k dokonalosti pomocí zabudovaných mikrohypertronů.

Historie

2328

Antimolkexové bomby, vyvinuté v roce 2328 ve válce proti Blueasnům, se postaraly o zničení molkexových pancířů gatasanských lodí. Bluesané tak přišli o zdánlivě nezlikvidovatelné molkexové pancéřování, a jejich lodě bez této ochrany, bez ochranných štítů a účinných zbraní se dali lehce zlikvidovat. K největšímu nasazení antimolkexových bomb došlo v roce 2328 v soustavě Verth, při kterém byly zneškodněny všechny molkexové zásoby na Gatasu.

2329

Část neomolkexu zmizelého kvůli driveefektu byla objevena v systému Whilor.

3430

Jak se zjistilo při kontaktu s Accalaurii, dostala se část neomolkexu do antimateriálního vesmíru Accalauriů.

3460

Přes sluneční transmiter Gercksvira v Andromedě a následně přes Schlund v Maelstromu hvězd se molkex dostal na planetu Gragh-Schanath v galaxii Ploohn-Nabyl. V této galaxii žijící Ploohnové používali molkex jako hnojivo pro rostliny. Jejich jediným zdrojem molkexu byla planeta Gragh-Schanath.

Při konfliktu s Ploohny byly proto v roce 3460 nasazeny antimolkexové bomby. Teprve poté, co Terranci demonstrovali sílu bomb na Gragh-Schanath, byli Ploohnové ochotní jednat o mírové smlouvě.