Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Siganci
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Siga
Známé obydlené planety:
Siga
Siganci
Siganci
© VPM kg.

Národ, který vznikl na druhé planetě slunce Gladoru z pozemských vystěhovalců, kteří tuto planetu osídlili už v roce 2003.

Časem se přizpůsobili novému životnímu prostředí. Roku 2326 jsou vysocí průměrně 22 cm, váží 852 gramů a dožívají se 800 až 900 let. Mají zelenou barvu pleti a černé vlasy. Navíc mají dar ultraslyšení a ultravidění. V současné době fyzicky vyspívají za 50 let a těhotenství u nich trvá 25 let.

Jsou technicky velice schopní, Siga byla v high-tech vždy značkou jakosti. Rovněž z jejich řad vyšly vynikající osobnosti. Nejznámější je Lemy Danger, specialista USO, který se svým dlouholetým partnerem Ertrusanem Melbarem Kasomem plnil řadu důležitých úkolů pro lidstvo.

Za Monosovy nadvlády nad Mléčnou dráhou se i na Sigancích prováděly genetické pokusy. A proto roku 1146 NGL stěží najdeme Sigance, který by nebyl klonovaný nebo aspoň nepocházel z klonovaných rodičů. V této době se průměrná výška Siganců ustálila na 11 cm a dožívají se už jen 250 let. Roku 1255 NGL všichni Siganci zmizeli a Siga se zcela vylidnila. Příčina zmizení je nejasná, ale vše nasvědčuje tomu, že Siganci emigrovali dobrovolně. Zdá se, že na Camelot...