Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Singuvé
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Muun
Domovská planeta:Singu
Známé obydlené planety:
Singu, Etustar

Singuvé, také znání jako Animateuři, byli skrytými vládci dvanácti galaxií mocenské oblasti superinteligence ESTARTU.

Původ a vzhled

Singuvé byli prostředí přizpůsobení Pterové z galaxie Muun, kteří žili na vulkanické planetě Singu a tak u nich došlo ke změně vzhledu. Na extrémním světě došlo ke zmenšení jejich postavy, což bylo později genetickými zásahy ještě umocněno, takže Singuvé se stali vysokými asi jen jeden metr. Kromě toho si vytvořili tenký, kostnatý ocas o délce asi 50 cm. Svou malou postavou působí neškodně, pro lidi vypadají (alespoň jejich tváře) jako malí, zlobiví skřítci s trojúhelníkovýma, nízko položenýma, zelenýma očima.

Díky adaptaci se u Singuvů vytvořil silný kolektivní pocit, který u originálních Pterů a dalších odvozených národů nikdy nebyl. Malá velikost vedla také k pocitu méněcennosti, čemuž napomáhala i polotika originálních Pterů. Ze Singuvů se tak stali diplomatičtí pleticháři, kteří zosnovali válku mezi prostředím přizpůsobenými Pterskými národy a originálním Ptery, aby tak mohli převzít moc v galaxii Muun.

Historie

Tuto válku urovnala ESTARTU, protože si Ptery vyvolila za místodržící ve své mocenské oblasti během mise do Tarkanu. Přivedla několik set Pterů ze všech národnostních větví na svůj centrální svět Etustar – ale žádného Singuvu, jako trest. Po několika staletích ale přední místodržící Thok přivedl na Etustar Aruse, prvního Singuvu, jako symbol definitivního usmíření Pterských národů.

Arus byl prvním Singuvou v okruhu místodržících, ale svou diplomatickou zručností a horlivostí se postaral o to, že počet Singuvů na Etustaru rychle rostl. Byl to Arusův nápad vybudovat ve dvanácti galaxiích školy k šíření ESTARTINY filozofie Třetí cesty. Thok sice varoval před nebezpečím, že se vytvoří boží kult, ale byl Arusem odklizen z cesty pomocí prototypu kodexového plynu.

Když se pak kolem 50027 před Kristem objevil Oogh at Tarkan s NARGA SANT a přinesl poselství ESTARTU z Tarkanu, hrálo to do rukou projektu Aruse a jeho třiceti Singuvům na Etustaru. Současně začal kosmonukleotid DORIFER zvyšovat psionickou konstantu jako následek interuniversálního transferu NARGY SANT. Prestiž Singuvů neobyčejně rostla a v osobě Oogh at Tarkana byl získán charismatický mistr učitel pro jejich ideu škol ESTARTU. Vznikly Upanišadské školy, které zpočátku rozšiřovaly filozofii Oogh at Tarkana. Když ale Oogh at Tarkan nechal ve školách rozestavit sochy se svým klonovaným mozkem, báli se Singuvé (po právu) Ooghova stále vzrůstajícího vlivu a pokusili se ho eliminovat. Toto selhalo, protože Oogh byl varován a stačil s NARGA SANT utéct do M 33 (Pinwheel). Po Ooghově útěku byla cesta k absolutní moci otevřená a po nějaké době už na Etustaru byli jen Singuvé.

Singuvé se tak stali jedinými správci ESTARTINA dědictví. Nechtěli ale svou moc dávat na odiv. Proto si vyhledali vhodné originální Ptery, které s pomocí kodexového plynu a techniky ESTARTU kondiciovali do svých služeb. Tito kondiciovaní Pterové byli Věční válečníci.

Když v dubnu 446 NGL na Konferenci Válečníků každý Věčný válečník dostal jednoho Animaterua jako dohlížitele, bylo i pro veřejnost jasné, že Animateurové jsou neomezení vládci v mocenské oblasti ESTARTU.