Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické lodě > NARGA SANT
hledat

NARGA SANT (starokartaninsky »část domova«) je mocný dálková loď 22 národů Kansahariyya, která byla jako součást Projektu Meekorah roku 50035 př. Kr. přenesena z umírajícího vesmíru Tarkan do Meekorahu, tedy standardního univerza.

Posádkou NARGA SANT byl předvoj, který měl připravit výměnu Hangaye. Lodi velel Kartaniňan Oogh at Tarkan. Sesterská loď NARGA PUUR ji následovala teprve v roce 445 NGL.

Historie

ESTARTU následovala kolem roku 50700 př. Kr. volání o pomoc Kansahariyya do Tarkanu a tam podnítila Projekt Meekorah pro transfer Hangaye do Meekorahu.

Když NARGA SANT roku 50035 př. Kr. s pomocí DORIFERU prošla z Tarkanu do Meekorahu, materializovala v místě kosmonukleotidu v mocenské oblasti ESTARTU.

Po konfliktu se Singuvy utekla NARGA SANT do 40 milionů světelných let vzdálené galaxie M 33 v mocenské oblasti ID. Tam se usadilo 22 národů na 22 různých planetách a na základě strangeness šoku upadly zpět do primitivity.

NARGA SANT, ve Fornaxu zaopatřena usedlými Nokturny, odpočívala několik desítek tisíc let v Pinwheelu. Oogh at Tarkan ležel na lodi v hluboké spánku.

Po opětovném vzestupu Kartaniňanů a jejich výpadu do vesmíru se NARGA SANT stala sídlem Voiců.

NARGA SANT byla zničena, když se v pátém století NGL pokusila proletět černou dírou a přitom se rozpadla na pět částí, které byly nasáty černou dírou.

Pátý úlomek se však bezcílně pohyboval prázdným prostorem. Byl nalezen roku 1143 NGL při jedné z expedic pod velením Dao-Lin-H'ay, která patřila k navrácené tarkanské flotile Perryho Rhodana. Zjistí se poté, že přeživší Kartaniňané zapomněli svůj pravý původ a zdegenerovali. Následovali kult, který byl zasvěcen Matce Illu – odvozený od terranského pozdravu Illu nechť vás provází!.