NARGA PUUR

NARGA PUUR
NARGA PUUR
© VPM kg.

NARGA PUUR, starokartaninsky »další část domova«, je název obrovské dálkové kosmické lodi, která je roku 445 NGL přenesena z umírajícího vesmíru Tarkan do standardního universa a nejprve je na základě svého tvaru nazývána ŠPALEK.

Přímo po jejím objevení nebyla loď kvůli strangeness dostupná.

Jeden z úkolů lodi pod velením Bao at Tarkana byl vypátrat, co se stalo s první expedicí – NARGA SANT.

Technická data

Loď má nepravidelný kvádrovitý tvar. Dosahuje rozměrů osmdesát krát dvacet pět krát osmnáct kilometrů.

Celá struktura je vytvořena z homogenního jediného materiálu.

Celková hmotnost činí 80 bilionů tun.

Historie

NARGA PUUR vstoupila v září 445 NGL u DORIFERU do Einsteinova vesmíru. Před jejím objevením mohli Síťochodci naměřit uvnitř kosmonukleotidu zvýšenou aktivitu. Dochází pak k nestabilitě Psionické sítě v oblasti DORIFERU, kromě toho vysoké hodnoty strangeness kolem lodi znemožňují přiblížení na méně než čtyři světelné minuty.

Až do února 446 NGL se žádnému Síťochodci nepodařilo ke ŠPALKU přiblížit na alespoň dvě světelné minuty. Podařilo se to teprve při vynálezu prvních prototypů anti-strangeness štítu. Když se expedice nehlásí zpět, vyšle Geoffry Waringer, který mezitím o loď pocházející z jiného universa v posledních měsících projevil velký zájem, několik Grigoroffových sond a svého robotického asistenta Daniela na palubu. Zatímco všechny sondy beze stopy zmizely nebo se vrátily těžce poškozené, podaří se Danielovi najít zmizelé Síťochodce. Díky pomoci Huakaggachuy se s nimi i rostlinnou bytostí vrací zpět na Sabhal.

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál