Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Waringer, Geoffry Abel
hledat

Waringer, Geoffry Abel

(přesměrováno z: Geoffry Abel Waringer)
Informace o postavě:
Datum narození:2403
Úmrtí:1143 NGL
Národ:Pozemšťané
Tituly:Geniální terranský vědec
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 333: Moře snů
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1422: Den Cantarů
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Hyperfyzik a první vědecký senátor Solárního impéria, známý pro svoje tajemné "novinky", narozený roku 2403. Je vysoký, štíhly, neustále poněkud nemotorný a při jednání s jinými lidmi působí rozpačitě. 5.12.2430 si bere Suzan Betty Rhodanovou. V této době je Waringer ještě nemajetný a v odborných kruzích neznámý. Geniálnost jeho myšlenek již ale pomalu vychází najevo.

Waringera genialita je nejprve rozpoznána jeho ženou a profesorem Dr. Arno Kalupem, kapacitou v oblasti hyperfyziky. Suzan Rhodanová, majitelka šesti velkých kosmických bank, může Waringerovo bádání cílenými zisky svých závodů rozhodující mírou podporovat a financovat jeho laboratoře, výzkumná centra (a celé týmy). Kromě toho mu Mory Abro-Rhodanová jako Obmanka Plophosu darovala planetu Last Hope k dispozici pro jeho tajné projekty. Bývalou základnu Obmana Iratia Hondra, která byla kdysi založena pod horským masivem "sedící drak", přebuduje Waringer na skvělé výzkumné místo pro své nekonvenční metody. Po smrti profesora Kalupa přejímá Waringer vedení vědeckých výzkumných týmů. Společně s kapacitami terranské vědy vylepšují "Kalupův kompenzační konvertor", tak že se jeho kompaktní konstrukce zmenší na polovinu a jeho výkon se zdvojnásobí (= Waringerův konvertor). Dalšími projekty, které Waringerův tým vyvinul a na základě konstrukčních podkladů zkonstruoval pro terranské potřeby jsou např. dimenzotransiční pohon, Schwarzchsildovy reaktory, Antitemporální slapové pole (ASP-pole).

V roce 2436 dostává Waringer od Perryho Rhodana aktivátor buněk po zavražděné mutantce Laury Martenové. Jeho věk se zastaví na 33 letech. V roce 426 NGL se Waringer stává Mluvčím Hanzy a vědeckým šéfem Kosmické hanzy.

O přibližně dvacet let později umožní s použitím bezvektorového Grigoroffu cestu do vesmíru Tarkan. Když se Perry Rhodan o téměř 700 let později vrací s Tarkanským svazem, najde svého umírajícího přítele jako poustevníka ze Satrangu. V roce 1143 NGL mu byl ukraden aktivátor buněk. Ve tejném roce zemře na explozivní dělení buněk. Za jeho nástupce bývá považován nejen Myles Kantor, ale také veličiny jako Sackx Prakma nebo Aktakul, kteří nyní disponují stejnou vědeckou hodností.