Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 333
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 333
Název:Moře snů
(Das Meer der Träume)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2436
Časový policista bojuje o svobodu - a Státní maršál Bull rychle navštíví planetu poslední naděje
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Státní maršál učiní bleskovou návštěvu

Doktor Abel Waringer - zneuznaný génius

Plukovník Don Redhorse - šéf komanda

Frizz Eisner a Holt Vincent - Redhorseho přátelé a společníci

Aser Kin - Časový policista bojuje o svobodu

Tro Khon - velitel Vibračních strážců

Na pozvání Mory Abro-Rhodan odlétá Reginald Bull 29. února 2436 k plophosské planetě Last Hope1). Tam doktor Geoffry Abel Waringer vede vysoce moderní výzkumný ústav. Rhodanův zeť, který zjistil, že paratronové štíty Dolanů se neliší ve své podstatě, ale jen v energetické mocnosti a frekvenci použitého hyperzáření od HD-štítů Solárních lodí, prezentuje Bullovi nově vyvinutý FpF-přístroj neboli cizoenergetický zaměřovač a frekvenční modifikátor. Interferující sekundární záření má transformačním dělům umožnit překonat paratronové štíty. 2. března se Bull s městským křižníkem COLOMBO vydá zpět do Sluneční soustavy.

Mezití dostane plukovník Don Redhorse od Allana D. Mercanta rozkaz prolomit ochranný pás ultrabitevních lodí kolem OLD MANA a přistát v Moři snů na planetě Neptun. Tam se má na základě měření nacházet časový policista Aser Kin. Společně s majorem Frizzem Eisnerem, podplukovníkem Hollem Vincentem a osmnácti dalšími astronauty pronikne Redhorse 2. března ve staré, 800 metrové arkonidské robotské lodi ROBAN k Neptunu. Ačkoliv se Solární flotila pokouší ultrabitevní lodě OLD MANA odvrátit, je ROBAN sestřelen.

Redhorseho lidé proniknou se speciálním space-jetem do amoniakového moře, na jehož dně se nachází lemurská robotská pevnost. Pozemšťané jsou pozitronikou základny akceptováni jako Lemurové a v prostoru transmiteru objeví Aser Kina, kterému se téměř podařilo zbavit se pout. Při opouštění planety je space-jet napaden Dolany čtyřmi dalších Dvojkondičních, kteří chtějí zabránit, aby se jejich druh dostal neporušený do rukou Pozemšťanů2). S novým FpF-zařízením ale včas přilétnuvší COLOMBO zničí tři Dolany. Tro Khon se se čtvrtým stáhne zpět na platformu OLD MANA.