Menu
Díly:300399 (100 dílů)
Čas děje: 2435 - 2437
Autoři:K.H. Scheer, William Voltz, Clark Darlton, H.G. Ewers, Kurt Mahr, Conrad Shepherd, Hans Kneifel
Znenadání se v Mléčné dráze vynoří OLD MAN a je ovládnuty krystalovými agenty. Na hodbě za krystaly objeví Terranci v Magellanově oblaku Časovou policii. Další stopa je vede do M 87, přemůžou První vibrační moc a Perry Rhodan pozná historii Haluťanů.

Tři desetiletí od konce Mistrů ostrovů použily Pozemšťané k mírumilovnému budování a vnitřnímu sjednocení. Vedle Roie Dantona a jeho mezihvězdných Svobodných obchodníků se objeví také OLD MAN, obrovský robot vypadající jako polokoule o průměru 200 km. K polokouli je připevněno 12 nosných plošin, v každé je také 840 ultrabitevních lodí. Díky nedorozumění je OLD MAN přesvědčen, že lidé bojují vzájemně mezi sebou a proto pošle flotilu proti pozemským jednotkám. Brzy vyjde najevo, že OLD MAN byl zamýšlen jako dárek pro lidstvo. Posádka flotilního nosiče DINO III, která v minulosti propásla CREST III, robota postavila před 52.000 lety jako pomoc pro utlačované lidstvo. Díky chybnému propočtu se ale tento gigantický útvar objeví příliš pozdě a vynoří se v sektoru Červánky, přestože Mistři ostrovů už dávno neexistují.

Než se podaří zapletené události zcela objasnit, obsadí OLD MAN hypnokrystaly. CREST IV a vlajková loď Svobodných obchodníků FRANCIS DRAKE ho pronásleduje a dospěje až do Velkého Magallanova mračna (VMM). Tam se setkají s Gurrady, Generály a Perliány, momentálními vládci VMM. Perliané zastávají tzv. 'Trojkondiciovanou' policejní funkci a velí hypnokrystalům. Po odstranění krystalové hrozby a kapitulaci vyšlou Perliané signály do hlubin vesmíru. Tro Khon, hlavní dozorce Dvojkondičních, se probudí a se svou živoucí kosmickou lodí Dolan potrestá časové zločince. Tro Khon, tzv. Časový policista, má v šíji Symboflex-partnera, který kontroluje, aby nepodlehl vábení síly moci. Když se spolu s dalším strážcem zmocní OLD MANa, vzplane kosmická bitva obrovských rozměrů, v jejímž průběhu jsou CREST IV a loď Icho Tolota odmrštěny neznámou zbraní časové policie do galaxie M 87, vzdálené od Mléčné dráhy přes 32 miliónů světelných let. Neznámá galaxie má průměr skoro 200.000 světelných let a z jejího centra, jak se zdá, vychází podivný modrě zářící paprsek. Přes mnoho zmatků se pozemšťanům podaří najít Druie Agena Thrumba. Stejně jako bývalá bojovnická kasta z M 87, Skoarové, jsou Druiové podobní Haluťanům a i Skoartové patřící Agenu Thrumbovi jsou také nositeli modré centrální záře. Druiové jsou autorizovaní správci interstelárních stanic sloužících k energetickému zásobování modré centrální záře, jsou tzv. Inženýři ze Základny.

Mezitím časoví policisté ohrožují Zemi, ale díky novince Geoffryho Abela Waringera, FpF-přístroje, lze paratronové štíty Dvojkondičních prorazit. Tím utrpí na vítězství zvyklí giganti šokující porážku a velkou ofenzívu přečká jen Tro Khon. Na útěku ze Sluneční soustavy ho ale sleduje Don Redhorse a jeho komando a v hyperprostoru objeví zbraňový arzenál časové policie. Tro Khonovi se později podaří oddělit se od svého Symboflex-partnera, pozná že byl utiskován a přeběhne k pozemšťanům. Před svou smrtí jim dodá důležité informace. Díky těmto informacím Paladin, mezitím sestavený speciální tým Siganců, dobyje OLD MAN a zamíchá tak karty v boji s časovou policií. Dolanská flotila je zničena. Haluťané začnou jednat a zničí líheň Symboflex-partnerů skrytou v hyperprostoru. Nasazenému komandu pozemšťanů, Posbiů a Haluťanů se podaří dostat do M 87, nalézt Perry Rhodana a dopravit ho zpět do Mléčné dráhy. Ten mezitím narazí na Budovatele centra, samotné vládce M 87, a pokusí se s nimi jednat. Pozemšťané dospějí do soustavy Scintilla, kde Okefenokeesové žijí. Po jednom přepadení Bestiemi, druhově příbuznými Haluťanům a Dvojkondiciovaných, dokáží pozemšťané dobré úmysly tím, Okefenokeesům pomohou. 32 mrtvých Okefenokeeů po krátké době nastoupí na cestu do neznáma. Atlan je následuje s Korvetou. Objeví krystalickou planetu Monol blízko centra M 87. Na této planetě se Okefenokeesové jako Budovatelé centra biofyzikálně a hyperenergeticky znovu zrodí.

Když pozemšťané zničí hlavní svět Bestií v soustavě Dusty-Queen a zachrání několik Okefenokeesů, zažádá Rhodan o definitivní styk s Budovateli centra. Díky havarijnímu plánu vypracovaného Atlanem se pozemšťané dostanou do středu obrovského dutoslunce v centru M 87, systému Wheel, který vytváří modrou centrální záři. Ta slouží k obraně před opětovnými útoky Bestií, neboť všechny technicky nepřiměřeně vybavené kosmické lodě, které se v M 87 s pomocí dimenzotrazičního pohonu materializují zničí centrální záře.

Souvislosti velkého kosmického významu jsou pozemšťanům jasné: asi před 70.000 lety začali budovatelé centra s biofyzikálními pokusy na národu Skoarů, ze kterého měla vzniknout nová super rasa. Výtvorem byl prototyp Bestií. Převládali u nich negativní charakterové vlastnosti a proto se brzy obrátili proti svým pánům. Rozpoutala se ničivá válka, která skončila porážkou Bestií, které M 87 opustili za pomoci ukořistěného dimenzotranzičního pohonu a usadili se v Magallanových mračnech. Tam se z nich vyvinuli v Ulebové, Dvojkondiční a Haluťané. Modrá centrální záře byla vybudována jako obraná zbraň, aby zabránila Bestiím uskutečnit návrat. Ale také Ulebové, Prvokondiciovaní, vyvinuli protiopatření. Když se dozvěděli, že budovatelé centra vyvíjejí stroj času, obávali se, že by díky časové manipulaci mohli zabránit jejich vzniku. V budoucnosti vynaložily všechno na to, aby jakémukoliv pokusu s časem zabránily.

Díky tomu, že Rhodan zná tajemství o Budovatelů centra si na nich vynutí dva paratronové konvertory. S pomocí těchto konvertorů se pozemšťané dostanou na palubě halutské lodi zpět do Mléčné dráhy. Po několika výpravách, mezi jinými také na Halut a svět na kterém vznikl OLD MAN, podaří se pozemšťanům převzít dědictví Lemurů a získat plány pro Protipólové dělo, dimenzotransiční pohon a paratronový konvertor. Roi Danton, nikdo jiný než Rhodanův syn Michael, objeví v Malém Magallanově mračnu existenci Pseudogurradů, pravých vládců této galaxie. V průběhu následujících událostí objeví Rhodan s mezitím vyrobeným CRESTem V Neo-Bilatium, které Ulebové potřebují k převzetí dalšího těla. Pronásledováním prchajících lodi objeví Roi Danton systém Enemy, do něhož se dá dostat jen časovým transmiterem, protože je ukrytý pět minut v budoucnosti. Další útok Dolanů na Sluneční soustavu se podaří odvrátit jen s pomocí haluťského loďstva. Systém Enemy, pro solární loďstvo nenapadnutelný a skrytý za vylepšeným paratronovým štítem, padne za oběť náhodně se vynořivšímu Okefenokeeskému loďstvu. To zničí para-arzenály Ulebů v hyperprostoru. Ulebové přestanou existovat. V průběhu bojové akce ale zemře i někdo jiný: Roi Danton alias Michael Rhodan. Použitím všech zbylých trumfů přiměje Perry Rhodan Okefenoky k ústupu zpět do M 87, aniž by dříve zaútočily a zničil Haluťany.


Seznam dílů

čísloautorněmecký názevčeský název
300. K.H. ScheerAlarm im Sektor MorgenrotPoplach v sektoru Červánky
301. William VoltzDie Plattform des SchreckensPlošina hrůzy
302. Clark DarltonGestatten, Gucky und Sohn!Seznamte se - Guckyho syn
303. H.G. EwersIm Labyrinth des TodesV labyrintu smrti
304. H.G. EwersÜberfall auf Old ManPřepadení na OLD MANU
305. Kurt MahrDie Stunde der HypnokristalleHodina hypnokrystalů
306. Conrad ShepherdKeine Rettung für SchlachtschiffPro OMASO není záchrany
307. K.H. ScheerDie Macht der GläsernenMoc krystalů
308. William VoltzGrüner Mond über Jelly-CityZelený měsíc nad Jelly City
309. H.G. EwersDie Sklavenwelt von MagellanSvět otroků z Magellanu
310. Clark DarltonDas Geschenk der ZeitreisendenDar poutníků časem
311. Kurt MahrTödliche Fracht nach Danger!Smrtící náklad
312. William VoltzDas Geheimnis der RegenweltTajemná planeta dešťů
313. William VoltzIm Lager der LöwenmenschenV táboře lvích lidí
314. H.G. EwersChaos über ModulaChaos na Module
315. H.G. EwersKreuzfahrt durch MagellanCesta Magellanovým mračnem
316. Clark DarltonDer Sprung ins VerderbenSkok do záhuby
317. Kurt MahrTerror auf dem KristallplanetenTeror na planetě krystalů
318. Conrad ShepherdDie Zentrale der FreischärlerZákladna guerillových bojovníků
319. Conrad ShepherdDer PhantomsenderTajemný vysílač
320. Clark DarltonOperation BlitzOperace blesk
321. H.G. EwersZwischenfall im Tiger-SektorIncident v sektoru Tygra
322. William VoltzEin Gigant erwachtGigant se probouzí
323. William VoltzDie ZeitpolizeiČasová policie
324. Clark DarltonIm Nichts gestrandetZtroskotání v nicotě
325. Kurt MahrDas Zeitexperiment der VerbanntenČasový experiment psanců
326. Clark DarltonGucky und der GolemGucky a Golem
327. K.H. ScheerDie vier UnheimlichenČtyři hroziví
328. William VoltzDie Flotte der gläsernen SärgeFlotila skleněných rakví
329. H.G. EwersEin Planet läuft AmokŠílená planeta
330. William VoltzEin Mann wie RhodanMuž jako Rhodan
331. William VoltzAufstand der MenschheitPovstání lidstva
332. H.G. EwersKampf um den NeptunmondBoj o Neptunův měsíc
333. Kurt MahrDas Meer der TräumeMoře snů
334. William VoltzIm Arsenal der GigantenV arzenálu gigantů
335. H.G. EwersDrei gegen OLD MANTři proti OLD MANu
336. Clark DarltonGucky und der VakupathGucky a vakuopat
337. William VoltzKontakte mit UnbekanntKontakty s neznámem
338. William VoltzDie stählerne ZitadelleOcelová citadela
339. H.G. EwersDie Kammer der tausend SchreckenPokoj tisíce hrůz
340. H.G. EwersKreuzwege im KosmosKřižovatky v kosmu
341. Clark DarltonDer Planetarische KerkerPlanetární žalář
342. Kurt MahrDie Bestien sollen sterbenBestie musí zemřít!
343. William VoltzPlanet der tausend FreudenPlaneta tisíce radostí
344. Clark DarltonDie Kidnapper des AuserwähltenÚnosci vyvoleného
345. H.G. EwersVerfolgungsjagd im HalbraumHonička v poloprostoru
346. H.G. EwersWarnung aus dem JenseitsVarování z onoho světa
347. William VoltzDie Sucher von M-87Slídiči z M-87
348. Clark DarltonDie kosmische FalleKosmická past
349. Kurt MahrDie Partisanen von der CRESTPartyzáni z CRESTU IV
350. K.H. ScheerRobot-PatrouillePatrola robotů
351. William VoltzDer versklavte RieseZotročený obr
352. Hans KneifelDer Planet des tödlichen SchweigePlaneta mlčení
353. H.G. EwersBrutstation im PararaumHnízdo v paraprostoru
354. Clark DarltonExperimente mit der ZeitExperimenty s časem
355. William VoltzDer Doppelagent von RumalDvojitý agent z Rumalu
356. William VoltzEin Zeitpolizist desertiertZběh
357. H.G. EwersDie ArenakämpferArénoví bojovníci
358. Clark DarltonBegegnung in M87Setkání v M-87
359. Kurt MahrDie Korvette der TodeskandidatenKandidáti smrti
360. Hans KneifelIm Reich der TeleporterV říši teleporterů
361. Clark DarltonDer Turm des ewigen LebensVěž věčného života
362. William VoltzDer Irre und der ToteMrtvý a šílený
363. H.G. EwersNacht zwischen den SonnenNoc mezi hvězdami
364. H.G. EwersDie grüne BestieZelená bestie
365. Hans KneifelDas strahlende NetzZářící síť
366. Clark DarltonDas Rätsel der BiostationZáhada biostanice
367. K.H. ScheerIm Zentrum der RiesensonneV centru slunečního obra
368. Kurt MahrVon Galaxis zu GalaxisOd galaxie ke galaxii
369. Hans KneifelAuf Dolan-JagdHon na Dolany
370. William VoltzVerrat auf OLD MANZrada na OLD MANu
371. Clark DarltonAttentat auf die SonneAtentát na Slunce
372. Hans KneifelExpedition zur verbotenen WeltExpedice na zakázaný svět
373. Hans KneifelIn der TodeszoneV zóně smrti
374. H.G. EwersDie Macht des SepulvedaVliv Sepulvedy
375. H.G. EwersVerschwörung in AndromedaSpiknutí v Andromedě
376. Clark DarltonStimmen aus der VergangenheitHlasy z minulosti
377. William VoltzWüste der strahlenden SteinePoušť zářících kamenů
378. William VoltzPlanet der UngeheuerPlaneta oblud
379. Kurt MahrDas Tor zur HölleBrána do pekel
380. Clark DarltonDas ZeitkommandoČasové komando
381. Hans KneifelUnternehmen SüdseeOperace Jižní moře
382. William VoltzPlanet der RuinenPlaneta rozvalin
383. Clark DarltonDie phantastische Reise der FD-4Úžasná cesta FD-4
384. H.G. EwersDie Welt der UnsichtbarenSvět neviditelných
385. Hans KneifelDie Letzten von der FRANCIS DRAKEPoslední z FRANCISE DRAKEA
386. William VoltzHilfe von SolPomoc z Mléčné dráhy
387. H.G. EwersSpur zwischen den SternenStopa mezi hvězdami
388. Clark DarltonGötter aus dem KosmosBohové z vesmíru
389. Hans KneifelMond der RebellenMěsíc vzbouřenců
390. H.G. EwersDie CREST im StrahlensturmCREST v bouři
391. H.G. EwersTödliche ErnteZhoubná žeň
392. Clark DarltonDas Schiff der grünen GeisterLoď zelených duchů
393. Hans KneifelDie Schwelle zum NichtsPráh nicoty
394. William VoltzDie Bestie erwachtBestie se probouzí
395. Kurt MahrDie HyperseucheHypernákaza
396. Clark DarltonDas Versteck in der ZukunftÚkryt v budoucnosti
397. William VoltzDas System der 13 MondeSystém 13 měsíců
398. Hans KneifelDas Ende der DolansKonec Dolanů
399. H.G. EwersAlarm für die GalaxisPoplach pro Galaxii