Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 327
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 327
Název:Čtyři hroziví
(Die vier Unheimlichen)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2436
Obří robot OLD MAN se vrací zpět - a bludná pouť CRESTU IV začíná
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor zavelí k útoku na OLD MANA

Atlan, Roi Danton, Melbar Kasom a Oro Masut - transmiterový skok je dostane do nejistoty

Plukovník Merlin Akran - velitel CRESTU IV

Poručík George Terminow - službu konající důstojník v transmiterové stanici CRESTU IV

Gucky - myšob mluví s neviditelným

Icho Tolot - vědec z Halutu a spolubojovník Terranců

Icho Tolot a Fancan Teik ukotví svou kulovitou loď, která vedle intervalového děla disponuje také paratronovým štítem a dimenzotransičním pohonem, na vnějším trupu CRESTU IV. Protože zničení lemurské říše jejich předky vykazuje zřetelně paralelu k nynějším akcím Dvojkondičních, naléhají energicky oba Haluťané na Perryho Rhodana, aby OLD MANA zničili. Zatímco Rhodan zatím otálí nařídit ničivý útok, vydá se obří robot 12. ledna 2436 na cestu. Když poté čtyřicet tisíc terranských lodí zaútočí, odpoví na to Vibrační strážci tím, že dimenzionálním transmiterem vytvoří strukturální trhlinu. Při pokusu tuto paratronovou bublinu zničit, je CREST IV s kosmickou lodí Haluťanů stržen do hyperprostoru. Státní maršál Reginald Bull rozkáže terranským jednotkám u Navo-Sever, aby zmizení Velkého administrátora Perryho Rhodana a Lordadmirála Atlana drželi v přísné tajnosti1).

Paratron připojené halutské kosmické lodi zabrání, aby byl CREST IV při průchodu hyperprostorem zničen. V cizorodých poměrech hyperprostoru má posádka dojem, že je zachycena modrou září, a obě lodi následně v centru neznámé galaxie spadnou zpět do normálního prostoru. Jsou zaměřeny miliardy třicet centimetrů velikých, modře zářících energetických kuliček, které směřují k tomuto galaktickému centru.

Protože palubní transmiter CRESTU IV je v okamžiku dematerializace vyzářil k jejich lodím, jsou Atlan, Roi Danton, Melbar Kasom a Oro Masut při skoku hyperprostorem zachyceni paratronovou bublinou a přeneseni do čtyř pětidimenzionálně zářících pseudotěl a do čtyř polomateriálních, vědomě myslích, pro posádku CRESTU ale neviditelných existencí. Pseudotěla přilákají do lodi velké množství energetických kuliček, které jsou ale poloexistencemi Atlana a jeho společníků zničeny, dříve než se mohou s pseudotěly spojit. Teprve když Icho Tolot rozpozná souvislosti, získají Atlan, Danton, Kasom a Masut novým skokem transmiterem uvnitř CRESTU IV svůj původní vzhled.

Tolot zjistí, že CREST IV se dostala do kulovité obří galaxie M 87, která je vzdálená třicet dva milionů světelných let od Mléčné dráhy a patří ke kupě Virgo. Známý tryskající paprsek z M 87, který interpretují jako extrémně silné hyperzáření centrálního jádra2), činí Haluťané zodpovědní za to, že byl CREST IV vytržen z hyperprostoru. Flotilní vlajková loď se nejdříve stáhne z nebezpečné centrální oblasti.