Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 330
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 330
Název:Muž jako Rhodan
(Ein Mann wie Rhodan)
Autor:William Voltz
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2436
Zemi hrozí nebezpečí - a smrtelník má hrát roli nesmrtelného
Hlavní postavy románu:

Heiko Anrath - muž, který se podobá Perrymu Rhodanovi

Reginald Bull, Julian Tifflor, Allan D. Mercant a Mory Abro-Rhodan - na jejich ramenou leží zodpovědnost za další existenci Solárního impéria

Profesor Faite Nabore - operace obličeje jsou jeho specialita

Doktoři Lofton a Giuffre - siganští asistenti profesora Naboreho

Gwydlin Grichert - nepřítel Perryho Rhodana

Větší část magellanské flotily, jejichž třicet milionů členů posádky Reginald Bull 12. ledna 2436 zavázal k mlčení o zmizení CRESTU IV1), je až do 20. ledna stahováno do Sluneční soustavy. Podle výpočtů kurzu má OLD MAN 30. ledna dorazit do Sluneční soustavy.

Bull je přesvědčen, že by, na rozdíl od samotného Rhodana, jako zástupce Velkého administrátora nedostal od 111 administrátorů k vyhlášení stavu nouze nutnou dvoutřetinovou většinu. Protože Perry Rhodanův profesionální dvojník je smrtelně zraněn, agitují Bull a Allan D. Mercant 21. ledna u Heiko Anratha, řídícího mistra závlahové stanice na Sahaře, aby se stal novým dvojníkem Velkého administrátora. Anrathovu podobnost s Rhodanem posílí profesor Faite Nabore a jeho siganští asistenti operativně. V několika dnech se musí zdrženlivý a nejistý inženýr Anrath naučit, jak vystupovat a mluvit jako Rhodan, aby zabránil vypuknutí vnitropolitické krize po příletu OLD MANA do Sluneční soustavy.

31. ledna se OLD MAN vynoří na okraji Sluneční soustavy z lineárního prostoru a přejde na vyčkávací pozici u dráhy Pluta.

Při svém prvním veřejném vystoupení 2. února přeroste Heiko Anrath sám sebe. Dokáže se prosadit proti kritickým administrátorům. Jeho maska není prokouknuta, ačkoliv Gwydlin Grichert, politický Rhodanův protivník, ho veřejně označí za podvodníka. Administrátorovi systému Sempron předali Akonané, kterým padl do rukou seržant magellanské flotily, zvěsti o Rhodanově smrti. Anrath jedná ale tak přesvědčivě, že ostatní administrátoři Grichertovi vůbec nevěří.

Z OLD MANA odstartuje jeden Dolan, překoná prstenec 60000 transmiformních platforem a zamíří k vnitřním planetám Sluneční soustavy. S velkými ztrátami se padesáti tisícům moskyto-jetům podaří živoucí kosmickou loď zachytit v oblasti dráhy Marsu. Po jejich masivním útoku zmizí Dolan ve strukturální trhlině.