Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 329
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 329
Název:Šílená planeta
(Ein Planet läuft Amok)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2436
Přistanou na Clearwater - a přinesou smrt na svět symbiontů
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Roi Danton - Velký administrátor a král Svobodných obchodníků se nevzdávají - i když je situace beznadějná

Tar Szator - šlechtic z Aurory

Doktor Ralph Artur - šéflékař CRESTU IV dostane práci

Profesor Blum - šéftoxikolog CRESTU IV

Melbar Kasom - specialista USO loví ovce

Džufar - živočich z »Clearwater«

Poté co opustí dvacet tisíc světelných let velké centrum M 87, jehož modrou záři způsobují Dárci, přistane CREST IV 25. ledna 2436 na Clearwater1), třetí planetě obřího slunce, aby sehnali vodu a čerstvou stravu. Zatímco nerozvážně vypustí otrávenou vodu z nádrží CRESTU IV, způsobí Terranci smrt mnoha živočichů na Clearwater.

Veškerá, symptatickou symbiózou emocionálně spojená příroda planety reaguje agresivně. Po požití na Clearwater ukořistěného masa propukne u lidí virová infekce. Bakterie chemicky rozloží vodu v nádržích a promění jí v explozivní výbušný plyn. Nakonec naváže Rhodan, Atlan a Danton kontakt s akvatickými Blowery. Jako člověk velké, dvojruké a dvounohé obojživelné bytosti, které mají kulovitou hlavu a zelenou kůži, představují nejvýše vyvinutou životní formu na Clearwateru. Blowerové požadují okamžitý odlet terranské lodi. CREST IV opustí planetu s naplněnými vodními nádržemi, aniž by ale na palubu vzal čerstvé maso nebo rostliny2).