Perry Rhodan 674 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 674
Název:V zemi Dreemerů
(Im Land der Dreemer)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Pokládají Zemi za mrtvou - a myslí jen sami na sebe
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál si zachovává naděje

Wadder Krermein, Peltszik Truminchco a Carmone Pentinura - trojice zrádců Lidstva

Muszo Hetchic - admirál USO

Císař Karl - černý pasažér je objeven

Kannit - Dreemer

Esiet Wolf - badatelka na planetě Dreemerů

Julian Tifflor se s flotilou devíti tisíc kosmických lodí ze Sluneční soustavy setká u Archi-Tritrans. Z radiogramů se během letu dozvěděl o tom, že se na Lary ovládaných světech objevily záhadné pyramidy.

Protože po zdánlivém zániku Země vypadají terranské věci jako ztracené, rozhodnou se zastupující velitel řídící stanice PP-III, hyperfyzik a rematerializační technik Wadder Krermein, pozitronik řídících systémů Peltszik Truminchco a astronom Carmone Pentinura se space-jetem MP-SJ 349 odletět k Larům a předat jim informace o Quintově centru, Archi-Tritrans transmiteru a Provconově pěsti. Na Atlanův rozkaz zahájí admirál USO Muszo Hetschic vyšetřování a zjistí, že se radiospecialista Císař Karl zdržuje na palubě zmizelého space-jetu.

V MP-SJ 349 objeví Wadder Krermein černého pasažéra, který teď se zrádci naoko uzavře dohodu. Karl ale upraví hypervysílačku tak, že tři vědci mohou sice odeslat dva signály Larům, zároveň tím ale vyzáří krátké impulsy směrem k Archi-Tritrans. Nakonec sabotuje lineární pohon, takže space-jet přeruší svůj let v systému červeného trpasličího slunce EX-3‘499‘901-Fating-11. Když poté dojde k hádce mezi vědci, Krermein Pentinura zastřelí. Krátce na to se pokusí znovu zavolat Lary, ale Karl hypervysílačku definitivně zničí a jet se zřítí na druhou planetu rudého slunce, na kyslíkový svět Clearwater1), kde terranští badatelé zkoumají Dreemery, polointeligentní bobrům podobné bytosti s placatým ohonem a zelenými pancéřovými šupinami. Zatímco Karl prchne k Dreemerům, nechá Krermein ležet Truminchca v bezvědomí ve vraku jetu. Nalezne výzkumnou stanici, na které pracují vědci Eslet Wolf, Tom Ykkur, Haaryt Owl, Baxcott Mils, Alp Pons, Will Rexout a Sem Kaut a získá jejich důvěru. Aby s pomocí hypervysílačky stanice mohl přivolat Lary na Clearwater, zařídí aby Eslet Wolf s dalšími pěti lidmi odletěli na místo pádu. Karl, který přišel o nohu, se pokusí zabránit vysílání, když Dreemera Kannita a jeho druha přivede ke kupolovité stanice, ve které se nachází Krermein a sémantička Haaryt Owl. Nepodaří se mu ale zabránit tomu, že se nad Clearwater objeví SVE-křižníky. Na poslední chvíli zničí ale moskyto-jet rychlého křižníku TREMINIA, se který Muszo Hetschic sledoval hypervysílání MP-SJ 349, stanici a zabije tak badatelku a zrádce2).

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!