Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Tifflor, Julian
hledat

Tifflor, Julian

(přesměrováno z: Julian Tifflor)
Informace o postavě:
Přezdívka:Tiff
Datum narození:1961
Místo narození:New York (Severní Amerika), Země
Úmrtí:-
Národ:Pozemšťané
Popis:vysoký, štíhlý; hnědé oči; hnědé vlasy
Tituly:Nositel buněčného aktivátoru, Nositel čipu buněčné aktivace, Plukovník, Sluneční maršál, První Pozemšťan
Tifflor, Julian
Tifflor, Julian
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan: 26: Souboj mutantů
Zatím naposledy v sérii Perry Rhodan: 1965: Poslova mise
Seznam dílů s výskytem postavy v této sérii
graf výskytu postavy v seriálu

Julian „Tiff“ Tifflor je – v neposlední řadě jako nositel buněčného aktivátoru – blízký přítel Perryho Rhodana.

Vzhled

Zevnějškem často byl a stále je srovnáván s Rhodanem, ve srovnání s ním však vypadá mladší, neboť proces jeho stárnutí byl v biologickém stáří 35 let zastaven buněčnou sprchou. Po zapůjčení buněčného aktivátoru se Tifflor stal relativně nesmrtelným. Tiff je 1,83 metru vysoký, štíhlý, má hnědé oči a stejně zbarvené vlasy.

Charakter

Julian Tifflor byl pokládán za tichého a zdrženlivého. Už od mládí v něm dřímala touha po hvězdách. Je klidný, svým úsměvem stále působí jako dvacetiletý kadet, nesměle a zdrženlivě, je ale hned u věci, když je to důležité. V krizových situacích rychle a rozhodně jedná. Tifflor byl už v mládí matematickým géniem.


Dějiny

Narodil se v roce 1961 v New Yorku. Jeho otec byl advokát James Frederik Tifflor, toho času slavný obhájce na východním pobřeží USA. Otec počítal s tím, že syn jednoho dne převezme jeho advokátní kancelář, a neměl pochopení pro synův zájem o kosmické lety.

Třetí moc

Tiff byl jedním z prvních absolventů vesmírné akademie, založené Třetí mocí. Tiffův otec byl zcela proti jeho vstupu do vesmírné akademie, o to víc, když se Tifflor na Rhodanův rozkaz zúčastnil svatby sestry Eileen a do rodinného sídla přišel ozbrojen paprskometem.

Julian Tifflor se dostal do světla veřejné povědomosti již velmi záhy, když na sebe vzal roli volavky a odvedl pozornost Skokanů (a tím pádem také Regenta z Arkonu) od Země. Později se střídal s Michaelem Freytem a Reginaldem Bullem ve střežení domoviny, zatímco se Perry Rhodan a další Nesmrtelní toulali v hlubinách kosmu.

Solární říše

Roku 1996 obdržel Tifflor na planetě Poutník svou první buněčnou sprchu. Minimálně šestkrát pak musel konzervační proceduru opakovat.

V říjnu roku 2041 je plukovník Tifflor velícím důstojníkem pozemského opěrného bodu na Rusufu. V tu dobu je mu podřízen i čerstvě povýšený poručík Thomas Cardif. Když je později Thora před Tifflorovýma očima unesena Skokany, podnikne spolu s Cardifem vše pro její záchranu.

Dne 06. září 2047 nastupuje Tifflor na nové místo, tentokrát se stává velvyslancem Solárního impéria na Arkonu I.

Tifflor pracuje později jako Solární maršál ve velení Solární flotily. V roce 2326 obdrží buněčný aktivátor.

Julian Tifflor je v budoucnosti opětovně pověřován důležitými úlohami. V roce 2401 je vrchním velitelem v systému Twin. Když je Reginald Bull roku 2403 převelen ze soustavy Ruinového transmiteru do Andro-Bety, převezme Tifflor kontrolu nad tímto důležitým opěrným bodem.

Během invaze Larů vybuduje s Atlanem Nové Einsteinovo impérium.

LSP

Po založení Ligy svobodných Pozemšťanů je Tifflor v roce 3586 zvolen Prvním Pozemšťanem – to je post, na němž posléze setrvá několik staletí. Roku 426 NGL se stává Hanzovním mluvčím.

Chodec sítě

Julian Tifflor se stane předním přívržencem Kultu válečníků v Mléčné dráze, a velebí Sotha Tal Kera. Stane se žákem školy Upanišad a na přelomu let 429 NGL a 430 NGL již absolvuje prvních deset stupňů výcviku. V Dašidské komoře přijme Dech ESTARTU a je osvobozen od posledních pochyb proti teorii. Ztrácí hodnost Hanzovního mluvčího a nastupuje zpět do úřadu Prvního Pozemšťana. Vystoupá až do hodnosti Věčného válečníka Mléčné dráhy, až je nakonec osvobozen ze své nemoci, způsobené kodexovými molekulami. V červenci 430 NGL zachrání Stalkerovi život po jeho prohnaném souboji s novým Sothem Tyg Ianem. Dopraví Stalkera k regeneraci na Tahun. V roce 445 NGL je vůdcem odbojové organizace GOI.

Monos

Když ztratí s Tarkanským svazem 695 let, bojuje po boku Perryho Rhodana a dalších starých druhů proti Monovi a Cantarům.

Julian Tifflor použil systém černých hvězdných cest a dosáhl tak Neyscuur, domov Archaontů a Anoree, z kterých pocházejí Cantarové.

V říjnu 1169 NGL musí vrátit buněčný aktivátor, aby mu byl nakonec roku 1173 NGL implantován nový čip buněčné aktivace.

Camelot

V roce 1235 NGL se Tiff naplno zapojuje do projektu Camelot, avšak již roku 1238 NGL záhadně zmizí spolu s Roiem Dantonem. Osud obou nezvěstných se objasní až po mnoha letech – byli uneseni Šabazzou během cesty do Fornaxu, a vysazeni na planetě Curayo v galaxii Puydor. Gucky a Icho Tolot Tifflora zachrání roku 1289 NGL a osvobodí ho od vlivu Šabazzina kontrolního čipu. Jeho kondicionování nebylo beztoho tak pronikavě úspěšné jako změna osobnosti, kterou utrpěl Roi Danton. Spolu s Guckym a Tolotem bojuje proti Jii'Nevever a roku 1291 NGL se vrací do Mléčné dráhy.

Thoregon

Po rozpuštění organizace Camelot získal Tifflor úřad Residenčního ministr pro zahraniční politiku Ligy. V této úloze pobýval převážně v Mirkandolu na Arkonu I na, kde LSP zastupoval v Galaktiku.

Ruka Zdrojoduše

V roce 1303 NGL je Tifflor ZDROJODUŠÍ podroben myšlenkovému výslechu. Negativní superinteligence si z něho udělá svou „ruku“, a učiní jej nosičem pro tělo Morkhero Zdrojoduše, který pak často sedí na jeho rameni. Teprve když Monkey Morkhera zastřelí, je Tifflor osvobozen z vlivu superinteligence. Z incidentu ovšem vyvázne těžce zraněný.

Hvězdný oceán Jamondi

Když se v září 1331 NGL začínají projevovat příznaky nárůstu hyperimpedance, odvolá Rhodan Tiffa zpět na Zemi. Poté, co Rhodan zmizí v Hvězdném oceánu Jamondi a Reginalda Bull převezme velení operací u hvězdokupy Hayok, zastoupí je Tiff ve vládě Země.

S kulovitou lodí RICHARD BURTON odstartuje Tiff po pominutí bezprostřední krize kolem zvýšení hyperimpedance na zkušebním let do Hayoku. Tam převezme 23. červenec 1332 NGL od Reginalda Bulla vrchní velení nad flotilou LSP v sektoru Hayok.

Jako velitel PRAETORIE bojuje v soustavě Vega (spolu s TRAJANem) proti Kybb–Titánům.

1344 NGL

V roce 1344 NGL a předtím sídlí Tifflor na planetě Tan–Jamondi II a vede kolonizační akce LSP v osiřelém Hvězdném oceánu Jamondi.

1345 NGL

Když převzal Atlan ve hvězdokupě Omega Centauri vedení operace KombiTrans, zůstal Tifflor jako jeho zástupce v Charonově mračnu. Musel spolupracovat s Aktakulem, aby tak umožnil bezproblémovou konstrukci kontextového měniče, stavěného Algorriany a Malcolmem S. Daellianem.

1346 NGL

Během časové deformace, která souvisela s prvním zkušebním chodem kontextového měniče dne 25. února 1346 NGL, prožil Tifflor několik podivných setkání. Znovu se ocitl u smrtelného lože své sestry a hovořil s neznámou entitou, vystupující v podobě staré ženy (PR 2391).

1463 NGL

V roce 1463 NGL byl Julian Tifflor zvláštním zmocněncem Nového Galaktika pro hyperkokony a pozůstalost TRAITORU (PR 2514).