Menu
Astronomická data:
Další jména:Sheaddo-Duo
Galaxie:mezigalaktický prostor
Vzdálenost od [[Slunce]]:asi 900 kLY
Spektrální typ:žluté slunce, typ G
Počet planet:8 (7)
Známé planety
Quarta, Quinta, Sexta, Septim, Power
Zdejší národy
Irrsucherové, Mistři ostrovů, Terranci, Akonané

Dvojhvězdná soustava Twin (lemursky Sheaddo-Duo) je jedna ze dvou (Twin, Horor) uměle zkonstruovaných soustav systému pastí Mistrů ostrovů a zároveň jeden z koncových bodů slunečního šestiúhelníkového transmiteru z Kahala. Soustava Twin se nachází ve vzdálenosti asi 900000 světelných let paralelně k okraji Mléčné dráhy v prázdnotě mezi Mléčnou dráhou a Andromedou, a měla sloužit jako obranný systém proti neoprávněným návštěvníkům.

Slunce

Žlutá normální slunce Twin-Alfa a Twin-Beta jsou zcela identická, mají průměr 1.1 milionu kilometrů, jsou od sebe vzdálená 3.9 milionu kilometrů a krouží kolem transitního pole slunečního transmiteru.

Planety

Osm planet systému kroužilo kolem sluncí, ve stejné vzdálenosti, po identické kruhové dráze s poloměrem 80 milionů kilometrů v osmiúhelníkové konstelaci.

Seznam planet:

Jména byla volena náhodně, protože číslování směrem od hvězdy nebylo možné, kvůli umělé osmiúhelníkové konstelaci.

Rotační osy planety jsou kolmé k rovině oběhu, proto na planetách neexistují roční období. Doba rotace činí 30 hodin. Planety jsou různě velké, liší se i gravitace a teploty.

Historie

Soustava Twin byla objevena, když se v říjnu 2400 CREST II při pátrání po zmizelých lodí flotily Explorerů zřítil do slunečního šestiúhelníkového transmiteru. Rematerializovala se mezi slunci Twin a tažným paprskem byla odtažena k planetě Power. Díky zákroku Haluťana Icho Tolota nebyla posádka CRESTU II, narozdíl od posádek Explorerů, zabita.

Další historie systému je popsaná u jednotlivých planet.

Sluneční transmiter byl nakonec v roce 2401 při boji mezi Akonany a Maahky neopravitelně poškozen, protože byla zničena řídící stanice na Quintě.

poznámka: podle jiných údajů byl systém během těchto bojů kompletně zničen. Systém mohl být zničen také v roce 2405, kdy byla zničena celá transmiterová trasa mezi Andromedou a Mléčnou dráhou, po akci lodi RAWANA.