Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 230
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 230
Název:Finále pro Twin
(Finale für Twin)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2401
Armáda Akonanů se shromažďuje – a Grek-1 splní poslední část své pomsty...
Hlavní postavy románu:

Hat-Mooh - velitel akonské armády

Nir-Lah - pseudonym terranského agenta

Grek-1 - »host« Terranců

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria plní přání cizince

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Allan D. Mercant - solární maršál a šéf galaktické kontrarozvědky

Profesor Arno Kalup - génius, který učiní nemožné

Julian Tifflor - Solární maršál dostane rozkaz k ústupu

Plukovník Mirabelle - starý zajíci ve službě kontrarozvědky

Od jednoho terranského vězně se Akonané dozví galaktickou polohu slunečního šestiúhelníkového transmiteru. Kapitán Richard Edwards1), který pod krycím jménem Nir-Lah operuje jako šéfagent galaktické kontrarozvědky v Modré soustavě, stačí ale Kahalo varovat.

16. června 2401 požaduje Hat-Mooh, člen vysoké rady Akonu, volný průchod slunečním transmiterem do systému Twin. Protože Akonané shromáždí 80‘000 lodí u slunečního transmiteru, poskytne jim Rhodan přístup ke transmiteru, aby zabránil válce. Nechá ale připravit řídící stanici na twinské planetě Quintě2) k odpálení a na nátlak Greka-1 stáhne terranskou strážní flotilu ze systému Twin. Když se Hat-Moohova flotila dostane do systému Twin a pokouší se dobýt Quintu, je 80‘000 akonských jednotek napadeno 30‘000 daleko silnějšími jednotkami bojových lodí Maahků a zcela zničeno. Edwards, který se jako Nir-Lah na palubě Baldru-Ramovi3) lodi UMANHAT účastní operace, je zachráněn CRESTEM II, který pozoruje zánik akonské flotily. Poté co se terranská vlajková loď transmiterem vrátí na Kahalo, zničí roboti řídící stanici na Quintě.

Grek-1 chápe událost v systému Twin jako pomstu předkům Arkonidanů, kteří jeho národ v metanových válkách téměř zcela vyhubili. Tři miliony Maahků, kteří po zničení řídící stanici navždy uvízli v systému Twin, jsou pro něj jen otroky Mistrů ostrovů. On sám je nyní volný a postaví se definitivně na stranu Perryho Rhodana.