Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 231
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 231
Název:Soustava ztracených
(Das System der Verlorenen)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:1999
Čas děje: 2401
Pás asteroidů ve vesmíru – jsou to svědkové trestní expedice z Andromedy!
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Grek-1 - nový přítel Terranců

Reginald Bull - státní maršál filozofuje

Rakal Woolver - muž ze zásuvky

Cart Rudo - velitel CRESTU II

Conrad Nosinsky - velitel výzvědného oddílu operace »Ural«

Vern Hebbel, Guerr LaCosta a Herb Bryan - lidé LUCKY LADY

Grek-1 radí Perry Rhodanovi, aby jako výchozí základnu pro další operace obsadil »Systém zatracenců«. Systém, jehož dvě rudá obří slunce tvoří transmiter a jsou 950000 světelných let od Mléčné dráhy a 500000 světelných let od mlhoviny v Andromedě, byla Mistry ostrovů opuštěna. Jeho jediná planeta Kulloch byla před tisícem let zničena trestnou expedicí Mistrů ostrovů proti tam žijícím Maahkům. Spleť 30000 úlomků, které obě slunce obalují jako skořápka, přiměje Terrance k názvu »Soustava šrotu«.

18. prosince 2401 dorazí CREST II do Soustavy šrotu přes transmiter Kahalo, jehož zapojení se profesor Arno Kalup mezitím naučil ovládat. Nadporučík Conrad Nosinsky, poručík Guerr LaCosta a Vern Hebbel a seržant Herb Bryan zkoumají s gazelou GA-114 LUCKY LADY mračno planetoidů a přistanou na 3400 kilometrů dlouhém skalním bloku Ural, který byl kdysi součástí povrchu Kullochu. Zde narazí na mutující potomky Maahků, kteří přežili zánik Kullochu ve vesmíru. Bytosti jsou dva a půl metru vysoké a mají dva páry tykadlovitých rukou. Hlava je deformovaná a oči sedí na krátkých stopkách. Se svými stometrovými kosmickými loděmi zaútočí Uralané energicky na CREST II.

Kapitán Don Redhorse letí s pulcem k jako Měsíc velkému planetoidu Kalif z Bagdádu, který obsahuje řídící stanici slunečního transmiteru. Poté co mu zelený ochranný štít zabrání v přistání, je napaden také Redhorsův člun Uralany. Může se ale stejně jako LUCKY LADY zachránit u CRESTU II, který se těžce poškozený musí stáhnout ze Soustavy šrotu.