Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Kulloch
hledat
Astronomická data:
Soustava:Soustava ztracených
Zničen:kolem 1400
Pořadí od hvězdy:1
Obyvatelé planety:
Maahkové

Kulloch byla jediná planeta dvou sluncí slunečního transmiteru Kulloch-Dou neboli Šrotovací transmiter (transmiter v soustavě Ztracených), který vybudovali Sluneční inženýři.

Planeta osídlena Maahky, kteří tvořili stráž řídící stanice, byla zničena v roce 1400. Provedla to flotila Maahků, kteří byli oddáni Mistrům ostrovů, v rámci trestanecké akce, jejíž důvod zůstal neobjasněn. Rozstříleli obří planetu a zdecimovali zoufale se bránící obyvatele.

Ti unikli svému vyhubení jen díky zákroku Guckyho, který se skrze časovou past dostal do minulosti a na největší fragment zničeného Kullochu, kde pomohl utlačovaným Maahkům. Díky svým teleportačním schopnostem se mohl velmi rychle přemisťovat a zničit tak mnoho lodí agresorů. Na základě této nevysvětlitelné rychlosti dají Maahkové Guckymu titul Mnohonásobný zabíječ a po návratu do budoucnosti (do roku 2402) je mutovanými potomky uznáván jako legendární hrdina.

Největšímu kusu trosek dali Terranci jméno Kalif z Bagdádu. Vybudovali si tam základnu, prozkoumali ovládání transmiteru a vedli těžké obranné boje proti Maahkům, které ovládali Mistři ostrovů, a setkali se s Reggie.

Další kus trosek byl přestavěn na utajenou oběžnici Trója.