Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Bull, Reginald
hledat

Bull, Reginald

(přesměrováno z: Reginald Bull)
Informace o postavě:
Přezdívka:Bully
Datum narození:14. 5. 1938
Místo narození:Flushing, New York, USA, Země
Úmrtí:-
Výška:1,68 m
Národ:Pozemšťané
Popis:zavalitý; krátké, zrzavé vlasy, ostříhané na štětiny; světle modré oči; pihovatý
Tituly:Kapitán, Ministr bezpečnosti, Nositel buněčného aktivátoru, Nositel čipu buněčné aktivace, Sluneční maršál, Perry Rhodanův zástupce a nejstarší přítel
Bull, Reginald
Bull, Reginald
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1: Operace STARDUST
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 2439: Lidé pro Stardust
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu
Poprvé v sérii Romány:T 1: Planeta Mocků
Naposledy v sérii Romány:T 412: Vurguzzové impérium
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Romány
graf výskytu postavy v seriálu

Reginald Bull, svými přáteli nazýván Bully, přistál roku 1971 s Perrym Rhodanem a posádkou rakety Stardust jako jeden z prvních lidí na Měsíci a ve 14. století NGL je díky buněčnému aktivátoru třetí nejstarší Pozemšťan.

Popis

Podsaditý, díky svým 76 kilogramů a 1,68 metrů výšky tělnatě působíci, ale jinak velmi pohyblivý Bull, má širokou, pihovatou tvář s vodnatě modrýma očima. Perry Rhodan a Gucky mu příležitostně říkají »tlouštík«. Své zrzavé vlasy nosí krátce střižené na štětiny s lehkými kouty; jiný účes u něj nikdy nebyl spatřen. Levé rameno zdobí špatně zahojená jizva, zatímco směrem od levého obočí až k vlasům se mu táhne další jizva přes celé čelo.

Následkem jedné neznámé sázky s Guckym nosil jeden čas knír.

Charakteristika

Reginald Bull, narozený ve znamení býka, může být charakterizován jako rychle vznětlivý, schopný organizátor a věrný přítel. Jako dítě byl spíše pohroužený do sebe, snil o cizích světech a pěstoval své tajné přátelství se spolužačkou Tess.

V mládí byl celkem neukázněný. Je to společenský člověk, oddaný alkoholickým nápojům a hezkým představitelkám opačného pohlaví a vesměs velice tolerantní. Bull má však intenzivní averzi vůči autoritám a dlouhovlasým vousáčům.

Podle pověstí navštívil nespočet vesmírných hospod a vyzkoušel všechny kulinářské speciality Mléčné dráhy. Obzvláště rád má jahody. Protože se mu občas dělají pihy, byl svými kolegy v U.S. Space Force z legrace nazýván Freckle-Face.

Životopis

Reginald Bull se narodil 14. května 1944 v Queensu, New York, jako syn Eleonore Belle Bullové. Jeho otec zemřel v červnu 1944, když se jako voják účastnil invaze do Normandie. Tam se také nalézá jeho hrob.

O své rodině Reginald Bull říká: »Moji předkové pocházejí z Německa a můj strýček padl u Stalingradu. O rok později, ve Francii, byl sestřelen můj otec.«

Jak se jmenuje Bullyho sestra, není známo. Dalšími příbuznými je tetička Amálie, Archibald Bull a Michael Slogan Bull. Jako dítě rád hrál stínohry, jako Petr Pan.

Před svým tréninkem pro přistání na Měsíci chodil s jistou Miriam. Jeho sen o společném životě po přistání na Měsíci se však nevyplnil.

Důležité události v Bullyho životě

Třetí moc

Reginald Bull je nejstarší přítel Perryho Rhodana. Rizikový pilot, elektroinženýr (bakalářský titul) a odborný inženýr pro atomové proudové motory (inženýrský titul) U.S. Space Force je jediným účastníkem měsíčního programu, který v centrifuze neztratil vědomí a při testech na 18g měl nejlepší výsledky. Odstartoval 19. června 1971 s majorem Perrym Rhodanem, kapitánem Clarkem G. Flipperem a Dr. Ericem Manolim na palubě Stardustu k Měsíci. Po Perrym Rhodanovi vstoupil na Měsíc jako druhý člověk v historii.

Společně s Rhodanem se Bull setká s Arkonidany Thorou a Crestem da Zoltral, kteří se svou kosmickou lodí AETRON ztroskotali již před časem na Měsíci. Arkonidané pátrali po světě nesmrtelnosti a museli kvůli mnoha problémům a členům posádky, hrajícím jen fiktivní hry, nouzově přistát.

Perry Rhodan a doktor Manoli chtěli pomoci nemocnému Crestovi a přivezli ho na Zemi. S pomocí Reginalda Bulla byl nalezen doktor Haggard a Crestova leukémie mohla být vyléčena. Na Zemi zakládá Rhodan Třetí moc a vede se svými spolubojovníky lidstvo do vesmíru.

Než k tomu ale dojde, vede Reginald Bull jednání s Asijskou federací o odkoupení části země, kterou obsadila Třetí moc, a také oblasti v okruhu 50 kilometrů. Při neústupném jednání se mu podaří sjednat cenu za žalostný kousek pouště z deseti miliard na sedm miliard amerických dolarů, splatných v měsíčních splátkách po 500 milionech dolarů.

Bull a Rhodan společně nacházejí Svět věčného života a superinteligenci ID, která jim poskytne buněčnou sprchu. Reginald Bull obdrží buněčnou sprchu s několika dalšími a stává se tak pravou rukou Perryho Rhodana. Superinteligence byla již krátce po přistání Stardustu na Zemi, a tak navázala spojení s Rhodanem a Reginaldem Bullem ještě dlouho před jejich prvním vědomým setkáním.

Solární impérium

Ministr bezpečnosti a šéf vesmírné flotily stojí od 1. ledna 1990 po boku Prvního administrátora Perryho Rhodana jako jeho zástupce.

Na přelomu tisíciletí zakládá s německým vinařem Markem Eberlem Venušsko-terranské vinné sklepy. V roce 2016 se stahuje z vedení podniku, nechává si ale pro sebe dvacetiprocentní podíl.

Když se roku 2043 dále přiostřuje konflikt s Druufy, oslavuje terranské vedení Nový rok 2044. Při té příležitosti krátce před půlnocí spadne ze stolu sklenka koňaku. Bull, který chce sebrat střepy, se řízne do pravého palce. Ačkoliv jinak není vůbec pověrčivý, považuje to za znamení neštěstí, protože se pořezal o speciální nerozbitné sklo. Když ho Allan D. Mercant upozorní, že jeho víra je lehce nelogická, odpoví mu Bully: »Špatný znamení nikdy nejsou logický!«. Příštích dvanáct měsíců trvá Bully na tom, že pro Solární impérium nadcházejí špatné časy - tím Bull vyvolá posměch, ale i zlost a nervozitu mezi ostatními členy vlády. I když se jeho palec rychle vyléčí, zraní se Bull na stejném místě ještě jednou, což jeho obavy dále zesílí. Mimo to ho staré zranění příležitostně svědilo.

Roku 2044 ale skutečně dojde k nespočtu malých i velkých neštěstí, a to hned na začátku roku, když se robot Regent zaměří na Topsid. Sice se Regenta podaří odpojit a dosadit Atlana da Gonozal na trůn, ale politická situace je stále napjatá. Nejnebezpečnější situace roku nastává při Případu Kolumbus, jehož následkem také Skokan Cokaze ohrožuje Zemi. Nakonec se však ke konci roku obrací věci k lepšímu, zejména je ukončena válka s Druufy. Bull přesto zůstává až do konce roku pesimistický.

Poznámka: Ačkoliv byl při původním popisu událostí uváděn výslovně levý palec, je potom neustále řeč o palci pravém ...

Spojené impérium

Se založením Spojeného impéria roku 2115 se stává Viceadministrátorem se sídlem na Arkonu. Roku 2130 se ujímá velení nad nově založenou flotilou Explorerů.

Roku 2326 přijímá Reginald Bull od Perryho Rhodana první z 25 po Mléčné dráze roztroušených buněčných aktivátorů. Specialisté USO Lemy Danger a Melbar Kasom buněčný aktivátor nalezli a předali Atlanovi. ID tak jeho nositeli propůjčil relativní nesmrtelnost. Bez aktivátoru by Reginald Bull zemřel během několika týdnů, protože buněčná sprcha ID byla v té době již nedostupná.

Solární impérium

Reginald Bull
Reginald Bull
© VPM kg.
Po rozpuštění Spojeného impéria roku 2329 se Bull stává Státním maršálem nově vzniklého Solárního impéria a znovu zástupcem Velkého administrátora Perryho Rhodana.

Když Perry Rhodan roku 2400 zmizí v galaktickém slunečním šestiúhelníku, vede Reginald Bull pátrání po nezvěstných, provádí záchranné akce a vede také obranné práce proti Maahkům na Kahalu a později v soustavě Ztracených. Při válce proti Mistrům ostrovů až do roku 2406 je to Bull, kdo jako Rhodanův zástupce vyřizuje všechny potřebné práce.

Když je Perry Rhodan časovou pastí Vario vržen do minulosti, přebírá Reginald Bull velení nad Solární flotilou. Při zajížďce na Barkon hledá s Mory Abro-Rhodanovou pomoc u Barkonidanů proti Mistrům ostrovů a zažije zánik tohoto národa. Poté vede v Andromedě velký útok proti Vario. Když zjistí, kde a kdy Rhodan je, organizuje v rámci operace POMOC PRO CREST záchrannou misi s HELLTIGER a DINO III, které mají Perrymu Rhodanovi umožnit návrat do přítomnosti.

Po zničení slunečních transmiterů, vede Bull na Rhodanův rozkaz s bývalou strážní flotilou vybuchlé justační planety Kahalo útok na stanici Lookout, časově paralelní s Rhodanovým útokem na Centrální stanici. Poté flotila proniká do Midway Station.

Poté již není možná další velká invaze Tefrodů do Mléčné dráhy, a proto se Bull vrací na Terru. Tam vede akce proti bývalým pověřencům Mistrů ostrovů instalováním zběsilostního vysílače.

V roce 2436 se naplní hrozba Časové policie. Protože Perry Rhodan byl při nehodě vržen do daleké galaxie M 87, přebírá Reginald Bull opět vedení Solárního impéria. Vyžene Vibrační strážce ze Sluneční soustavy a zmocní se obrovské kosmické lodi OLD MAN.

Když roku 3437 zkouší Cappinové dobýt Mléčnou dráhu, vede Reginald Bull obranné boje proti takerským pedotransferům, zatímco se Velký administrátor nachází v jejich domovské galaxii, Gruelfinu. Reginald Bull také zabránil útoku Takery kontrolovaného Sběrače Pramáti.

Po začátku ohlupování Lokálním rojem shromažďuje Reginald Bull imunní a podniká s INTERSOLAREM první agitační lety.

Aphilie

Roku 3540 převezmou bezcitní Aphilikové pod vedením Reginalda Bulla moc a vyženou Perryho Rhodana společně s ostatními imunními se SOL ze Země. Bullův aktivátor nebrání před škodlivým zářením slunce Medaillon. Teprve speciální robot Breslauer ho dokázal osvobodit z pouta Aphilie.

Reginald Bull se připojí k organizaci Dobrý soused a začne pomáhat imunním. Nakonec prchá na Ovaronovu planetu a čeká na SOL, která se konečně ukáže roku 3581 a bere poslední lidi v Maelstromu hvězd na palubu. Po boku Perryho Rhodana pátrá v různých galaxiích po PAN-THAU-RA, Kosmických hradech a materiálních zdrojích.

Kosmická hanza

Od roku 3588 pomáhá při budování Kosmické hanzy a je opět zástupcem Perryho Rhodana. Stane se opravněným hlasujícím Hanzovním mluvčím a zastává funkci pozorovatele fóra GAVÖK. Když Galaktická flotila dorazí k Frostrubinu, zůstává Reginald Bull na Zemi a stává se hlavním Mluvčím Hanzy.

Vironauti, Síťochodci a Cantarové

Roku 429 NGL letí Reginald Bull s viroloďským konglomerátem EXPLORER do mocenské oblasti ESTARTU. Proviní se jako odpůrce teorie Permanentního konfliktu a je Věčným válečníkem Ijarkorem označen za Tošina. Nestane se sice členem Síťochodců, pomáhá jim ale jako spolupracovník.

Když se opět vrací z vesmíru Tarkan, ztratí 695 let ve stázovém poli a musí překonat to, že je celá Mléčná dráha obklíčena valem. I v boji proti Cantarům hraje důležitou roli. Když je Černými hvězdnými cestami vržen do minulosti, setká se zde s Vanity Fair. Pravděpodobně je otcem její dcery Siely Correl. Otcovství však nebylo nikdy oficiálně potvrzeno. Pojmenování jeho modulu GILGAMEŠE po ní je však toho jasným důkazem.

Po skončení krutovlády Cantarů obnovuje Kosmickou hanzu.

Mírotvůrci

V roce 1169 NGL musí Reginald Bull, stejně jako všichni ostatní Nesmrtelní, vrátit svůj buněčný aktivátor, protože ID je názoru, že 20000 let, které lidstvo obdrželo jako dobu k osvědčení svých schopností, už uběhlo. Později ID uzná svůj omyl a dostane na Poutníku místo buněčného aktivátoru nový aktivační čip. Dojde k rozporu mezi Rhodanem a Atlanem, Atlan se spojí s Faktorem I proti Perrymu Rhodanovi.

Velká kosmická záhada

Při jedné z expedic ke zkoumání kosmonukleotidu DORIICLE-5 v 75 milionů světelných let vzdáleném clusteru Fornax v letech 1189 NGL1199 NGL narazí Bully na stopy po pavoukovitých Arcoanech a je okouzlen vznešeností tohoto národa. V roce 1201 NGL potká jako náčelník Dračího loďstva v Sheokorském systému v ústraní žijící Arcoany.

Během 1. zóny smrti od roku 1200 NGL je uvězněn ve Sluneční soustavě a koordinuje pomocná opatření na Zemi. S pomocí Ennoxů se mu však podaří navázat kontakt s vnějškem a informovat se, co se děje.

Bully se účastní obou výprav BÁZE do Velké prázdnoty k vyřešení Velké kosmické záhady Ennoxů. U Velké Prázdnoty odkryje bájnou hru Quidor, ze které posádka KAHALO jen s námahou unikne. Zpátky na BÁZI přijme pověření letět s expedicí Michaela Rhodana do Tornisteru, světa stínů. Najde tam zbytky jedné obrovské, dva milióny let staré, lodi Měkkýšů. Po boku Perryho Rhodana zažije všechna dobrodružství s Ayindi v bitvě proti Abruse v Arresu.

Reginald Bull
Reginald Bull
© VPM kg.

Thoregon

Společně s ostatními Nesmrtelnými se stáhne po zesílení národnostního smýšlení v LSP kvůli roku 1223 NGL zvolenému Prvnímu Pozemšťanovi Buddcio Grigorovi na Camelot.

Reginald Bull vstoupí s Perrym Rhodanem a Alaskou Saedelaerem přes Hřib na Trokanu na Most do nekonečna. Z Arzenálu Baolin-Nda se s Rhodanem dostane na Galorn v galaxii Plantagoo. Tam se setkají s národem Thoregon - Galorňany.

Společně s Rhodanem se pak dostávají do galaxie Gorhoon thoregonského národa Nonggů v soustavě Teuller. Tam narazí na městskou část Kalkata. Později se s Mondrou Diamond a dalšími dostanou z Kalkata-sever do thoregonské galaxie Šaogenská říše nebes a vyrazí do Baolinského deltaprostoru Baolin-Ndaů, dalšího národa Thoregonu.

Další cesta tuto skupinku zavede do dvojgalaxie DaGlauš a Salmenghest, kde má být stvořen PULZ tohoto Thoregonu.

Roku 1291 NGL je Reginald Bull Rezidenčním ministrem pro obranu Ligy a tím se opět stává členem vlády LSP.

V květnu 1303 NGL se Reginlad Bull zdržuje společně s obchodní misí na Topsidu a ocitne se v arkonidském zajetí. Mučitel Yomanril ho dvakrát usmrtí a znovu dvakrát oživí, aby vyzradil podrobnosti o obraně Sluneční soustavy. Teprve komandu Nového USO se 21. července podaří Bulla osvobodit z vězení Golkana na Arkonu I.

V roce 1311 NGL velí Bull blokádní flotile u Hvězdného okna v archipelu Hayok.

Odysea

16. června 1329 NGL podnikne Perry Rhodan a Reginald Bull společně s 28 člennou skupinou kolonistů, vědců a novinářů mediálně zaměřený okružní let na Mars, který byl před asi 17 lety, po výměně s planetou Trokan, opět navrácen z Arresa na své původní místo. Reginaldem Bullem řízený transportní prostředek, Mars-Liner-01, je Tambuy přenesen asi miliardu let do budoucnosti. Terranci mají Tambuům pomoci při obraně Vaaligišského roje proti Nodronům. Během tohoto dobrodružství v této (eventuálně jen potenciální) budoucnosti se Bully zamiluje do agentky SPL Fran Imith, která se letu účastnila jako jeho a Rhodanova osobní strážkyně.

Reginald Bull vede útok sjednocené flotily Quochtů a nodronských rebelů na Nodru. Společně s Perrym Rhodanem vystoupí proti Cairolovi 404 a vrací se s přeživšími časem do 16. července 1329 NGL zpět na Terru.

Hvězdný oceán

Reginald Bull se nachází na palubě LEIFA ERIKSSONA, ačkoliv se právě vlastně měla konat jeho svatba s Fran Imith. Když je vyvolán poplach kvůli materializaci hvězd v sektoru Hayok, musí svatbu nejdříve odříci a pak se stává svědkem toho, jak Perry Rhodan, Atlan a Lotho Keraete mizí v Hvězdném oceánu a po dlouhou dobu jsou nezvěstní.

S pomocí Posbiů nechá postavit multifunkční křižník PRAETORIA, trojrozměrný kříž složený ze 116 krychlových BOX s délkou hrany 3000 metrů o maximálním rozměru 21 kilometrů. Díky komponentům ze staré techniky je PRAETORIA dalekosáhle chráněna proti účinkům zvýšené hyperimpedance.

Za podmínek zvýšené hyperimpedance se mu podaří zbudovat na osamělé planetě v archipelu Hayok základnu LSP a zabránit s PRAETORIÍ útoku Arkonidanů.

Na základě jeho momentální vojenské převahy je dokázal přinutit podepsat mírovou smlouvu, která LSP dovoluje zkoumat základnu Oldtimerů v archipelu Hayok a z hyperkokonu právě se objevující Hvězdný oceán Jamondi.

Poté, co Julian Tifflor s RICHARDEM BURTONEM dospěje na Hayok a zahájil Operaci Krystalová bouře, vydá se Reginald Bull na cestu do Velkého Magellanova mračna, aby zažehnal nebezpečí Gon-Orbhon.

Na Parrakhu je Reginald Bull zajat společně s Icho Tolotem a Guckym. Všichni tři jsou uvnitř trosek nokturnského úlu Satrugar, ve kterém se také nachází Gon-Orbhon, transportováni na Terru. Tam dorazí 13. března 1333 NGL.

14. května 1333 NGL se podaří Bullovi, Tolotovi a Guckymu uprchnout, když je Satrugar přetížen Mylesem Kantorem psí-energií během Operace Předávkování.

PAN-THAU-RA

V dubnu 1341 NGL zmizí Perry Rhodan beze stopy po bitvě proti Loowerům. Reginald Bull vede terranskou flotilu, vyhne se však srážkám s Loowery, neboť jsou zaměstnáni po dlouhou dobu jen sami sebou. Když se ukáže, že Loowerové si chtějí podrobit všechny planety LSP, na kterých se vyskytuje vyslanectví Neo-Entelechie, přičemž neberou ohledy na ostatní obyvatele planety, rozhodne se Bull všechny tyto planety evakuovat. Nechá sice prostor kolem planety zaminovat a vyšle k nim silné flotily, váhá ale stále ještě s útokem na Loowery, než zničí další obydlené planety. Obává se, že by se Loowerové mohli obrátit proti celé LSP. Svou zdrženlivostí se tak vyhne nejhoršímu.

S malým starým výcvikovým křižníkem CALEB, jehož novým úkolem je prohledání loowerského vraku, pokračuje Reginald Bull osobně v hledání Perryho Rhodana. Je přesvědčen, že Rhodan je stále naživu. Při průzkumu vraku získává Bull cenné poznatky o nové technologii Loowerů. Když se mu podaří zachránit jednoho Monada, zjistí Bully, že Perry skutečně žije. Kromě toho zjistí z plánů Loowerů, že PAN-THAU-RA je uvolněna z hyperprostového vězení.

Když obrovská loď materializuje v oblasti planety LSP Taura, nezůstane tento jev utajen ani Terrancům. Reginald Bull stáhne několik bojových lodí kolem Taury, nezmůže už ale vůbec nic.

1344 NGL

Uprostřed března 1344 NGL si Bully konečně bere Fran Imith. Svatební obřad je vykonán První Pozemšťankou Tamirou Sakrahan, za svědky byli samozřejmě Perry Rhodan a Gucky. V dubnu narazí Reginald Bull s BUENOS AIRES v rámci jedné okružní cesty do Hvězdného oceánu Jamondi na devět Cynů z Tare-Šarmu, kteří se usadili na planetě Novatho. Od nich obdrží souřadnice, které vyznačují určité místo v Charonově mračnu. Tam Bull dorazí s BUENOS AIRES 14. června.

Po jeho návratu do Sluneční soustavy vede Bully s LEIFEM ERIKSSONEM II od listopadu 1344 NGL Operaci Bermuda. Nejprve je sice proti převzetí této nepopulární akce, ale nakonec se nechá přesvědčit.

1345 NGL

Roku 1345 NGL zajišťuje Reginald Bull s LEIFEM ERIKSSONEM II terransko-arkonidskou výzkumnou stanici na Jonathonu. 5. dubna se prvně podaří s vylepšeným VRITRA dělem zničit v přímém boji Traitank.

V srpnu 1345 NGL plánuje společně s Bostichem I. realizaci bleskového útoku, aby zbrzdili práce Terminační kolony u Hayoku. Přitom musí přemoci svou nenávist proti Imperátorovi a Bostichovu prostředníkovi, Kralasenu Šalowainovi. Bull odvolá první společný útok, protože z Terry přišly důležité údaje o vylepšeném VRITRA dělu. Tuto informaci dá k dispozici také Arkonidanům. Útok pak následuje 13. září a probíhá úspěšně: několik Traitanků je sestřeleno, Terranci a Arkonidané přitom neztratí ani jednu loď. Rozparcelování Hayoku však touto akcí nemohlo být překaženo.

Začátkem listopadu zachrání eskadra pod jeho velením, která je vybavena Parosovým stínovým štítem, jeden nákladní konvoj před zásahem TRAITORU. Později Reginald Bull varuje manufakturní flotilu Faladur před příjezdem Traitanků do soustavy v Hagu-Errico. 4. listopadu zničí Bullova eskadra tyto bojové lodě Terminační kolony. Bull nabídne manufakturní flotile útočiště v Charanově mraku. Bully vede později záchranu rozbitého TRAI-zásobovač a vydá se do soustavy Arkon, když je vyhlášen Krizový případ Echodim. Použitím Carapolova strukturálního hořáku může být zabráněno rozparcelování nejdůležitějších planet soustavy. Přitom musí Bull spolupracovat s Bostichem I. a Šalowainem.

1346 NGL

Reginald Bull je jen částečně informován o cíli Operace Tempus a sám musí zůstat na Zemi, aby vedl LSP během nepřítomnosti Perryho Rhodana. Od 30. dubna až do 12. května 1346 NGL se ocitá Sluneční soustava v nebezpečí, protože Bull drží Kelsirku Srinele za štítem TERRANOVA. Srinele tvrdí, že Terrancům přinesla BARDIOCOVU nicotu, ve skutečnosti je však přeprogramována TRAITOREM a má zničit Sluneční soustavu. Srinele si ale vzpomene na svůj pravý úkol a Bully jí s LEIFEM ERIKSSONEM II přenese do prázdného prostoru, kde BARDIOCOVA nicota vybuchne, aniž by způsobila škodu.

Na Cheplinův podnět a s podporou Reginalda Bulla se 22. června 1346 NGL koná v Aarus-Jima tajná konference všech Galaktiků, která vede 27. června k založení Nového Galaktika. Společně s Bostichem I. znemožní Bull atentát separatistů na Cheplina. Na radu Fran Imith a Bré Tsingy přenechává předsednictví Nového Galaktika Bostichovi. Tím je mu umožněno jednat ze zákulisí, aniž by byl zatížen agendou předsedy. 30. června se dozví, že Dantyren a Roi Danton nejsou identičtí. Zheobitt mu nabídne, že mu později pomůže při hledání Roie Dantona.

2. července dodá Bully Kantiranovi 500 torpéd strukturálních hořáků a několik Kantorových sextantů. Mírojezdci chtějí použít torpéda, aby zabránili rozparcelování planet v ostatních galaxiích Lokální skupiny.

Poté, co je 17. srpna oznámena teletransová výměna ve Sluneční soustavě, vyhledá Lotho Keraete ministra obrany a nabídne mu evakuaci velké části lidstva do soustavy Stardust. Bull tím ale není moc nadšený, především se mu nelíbí jistá omezení, která jsou s evakuací spojena. Přesto poté přijme osobní velení jedné z expedic do soustavy Stardust, aby ji prozkoumal. Při průběhu výměny ztratí vědomí. Měl několik vizí, které mu poslal ID: nachází se ve strojovém městě na Poutníku a setkává se s Homunkulem. ID ukáže Bullymu dvě varianty budoucnosti: Jednak vzkvétající, Terranci obydlená planeta Aveda v soustavě Stardust, a jako protiklad zničená Sluneční soustava.

Bull osobně prozkoumává planetu Katarakt. Na kontinentu Aumark objeví nehmotné město Prymtuor a je jím unesen na neznámé místo vesmíru. Předpokládá, že se jedná o známý žert ID. Nasazením Marca Londona se může vrátit zpět na Katarakt. Při dalším průzkumu soustavy Stardust objeví v prostoru blízko slunce volně ve vesmíru vznášející se hyperkrystalové pole, jedná se o metabolický produkt energetické bytosti Howanetze. Ačkoliv je život v soustavě Stardust velice lákavý, zvláště i proto, že zde Lotho Keraete ukryl dva aktivační čipy, vrací se Bully před dokončením teletransové výměny zpět do Sluneční soustavy...