Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Pounder, Lesly
hledat

Pounder, Lesly

(přesměrováno z: Lesly Pounder)
Informace o postavě:
Národ:Pozemšťané
Tituly:Generál
Popis:mohutný muž téměř kvadratické postavy, šedé oči
Pounder, Lesly
Pounder, Lesly
© FanPro
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1: Operace STARDUST
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 10: Bitva u Vegy
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Lesly K. Pounder je Pozemšťan amerického původu, narozený v roce 1922.

Vzhled

Měl podsaditou, téměř kvadratickou mohutnou postavu a šedé oči, z nichž vyzařovala velká síla vůle. Stále vypadal poněkud podrážděný.

Charakter

Pounder často projevoval nabručenost, a částečně také cynismus, ačkoli v podstatě své povahy to byl vyloženě citově založený člověk. U svých podřízený byl (na základě schopnosti prosadit své požadavky u úřadu kosmických letů ve Washingtonu) velmi oblíbený. Nadřízení už ho pochopitelně tak rádi neměli (PR 1, PR 2).

Historie

V šedesátých letech dvacátého století starého letopočtu byla pod vedením plukovníka Leslyho Poundera vybudována organizace U.S. Space Force (PR 28).

V roce 1971 je Lesly Pounder tříhvězdičkový generál U.S. Space Force, velitel kosmického přístaviště Nevada Fields a vojenský velitel projektu první měsíční expedice. Když Perry Rhodan se STARDUSTem odstartuje k Měsíci, je generál Pounder jeho bezprostřední nadřízený. Ještě stále stojí za Rhodanem, když je mocnostmi Země označen za „Světového nepřítel č. 1“ aniž by však byl schopen mu v jeho jednání pomoci (PR 1, PR 2, PR 3).

Roku 1974 je již Pounder velitelem celé Space Force. S bývalými spolupracovníky, stojícími ve službě Třetí moci, ho nepojí žádný úzký kontakt, což je také důsledkem zdráhání Třetí moci, která nechce prodat Space Force impulzní pohony, aby nevzniklo několik konkurenčních vesmírných flotil. Přesto měli bývalí podřízení k Pounderovi nadále velice přátelský vztah (PR 10).

Metropole solárního Marsu je na generálovu počest nazvána Pounder City. Existovala též superbitevní loď jménem GENERÁL POUNDER (PR 61).

48 066 let před narozením Leslyho Poundera hrálo jeho jméno důležitou roli. Bylo použito jako kódové slovo pro memozprávu, kterou v minulosti (rok 49 988 před Kr.) použila ztroskotaná posádka lodi DINO III , aby na sebe upozornila CREST III s Perrym Rhodanem na palubě, jenž operoval v roce 49 488 před Kristem (PR 277).