Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 28
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 28
Název:Kosmická návnada
(Der kosmische Lockvogel)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1982
Kadet Tifflor na tajné misi - tak tajné, že o ní sám neví...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Šéf Třetí moci

Julian Tifflor - Perry Rhodan ho využije jako »kosmickou návnadu«

Seržant Rous - Cvičí budoucí pozemské astronauty

Major Deringhouse - Jeho úkolem je dopravit »návnadu« na místo určení

Humpry Hifield a Klaus Eberhard - Dva kadeti Vesmírné akademie Třetí moci

Mildred Orsons - Studentka kosmo-bakteriologie

Orlgans - Galaktický obchodník, který objeví Zemi

Když K-1, pomocný člun třídy GOOD HOPE a dvě stíhačky zmizí beze stopy1) a jsou zachyceny neznámé hyperimpulzy, počítá Perry Rhodan s útokem mimozemské moci. Aby tajemný protivník nepřišel na lest, vybere Rhodan 28. června 1982 vesmírného kadeta Juliana Tifflora, který se zasloužil v boji proti Overheadovi, jako kosmickou návnadu2). Již v New Yorku podnikne gangster z neznámého pověření na mladého kadeta útok jedovatým plynem, který funguje jako Rhodanův tajný kurýr. Potom nechá Rhodan Tifflorovi implantovat mikrobuněčný aktivátor pod ledvinu, který před několika dny přinesl z návštěvy Poutníka3) a podrobí tělo jeho nositele vibračním změnám, aby byl kadet díky vysílačce vnímatelný telepatem. Tento zákrok se udál bez Tifflorova vědomí, aby kadet neměl žádné vzpomínky, které by ho mohly prozradit.

Společně s majorem Conradem Deringhousem, svým instruktorem seržantem Rousem, jedenácti dalšími kadety, mezi nimi Humphrey Hifield a Klaus Eberhardt a studentky akademie Mildred Orsonsová a Felicita Kergonenová startuje Tiff s pulcem K-9 jako tajný kurýr k Veze. STARDUST II a oba těžké křižníky TERRA a SOLARSYSTEM zpozorují, jak v oblasti dráhy Pluta velká válcovitá kosmická loď se zaoblenými konci, ORLA XI kapitána Orlganse, se otevřela a unesla je do soustavy dvojslunce.

Orlgans, dva metry vysoký, těžce stavěný, vousatý humanoid s dlouhými zrzavými vlasy, patří k národu Galaktických obchodníků, kterí pocházejí z Arkonidanů, jsou také nazýváni Skokani, protože většinou transitují jako vesmírní kočovníci na palubě svých kosmických lodí od soustavě k soustavě, aby se zabývali obchody. Galaktičtí obchodníci mají četné obrovské loděnice a na planetách vybudované základny a disponují dohromady přes více než třemi sty tisíci velkými kosmickými loděmi. Jsou však vedeni mnoha patriarchy, jednajícími samostatně a dělí se na mnoho konkurujících si rodin, které ovšem neomezeně stojí při sobě, když jim cizinec sahá na jejich galaktický monopol, který Skokanům udělilo Velké Impérium4). Patriarcha Organls, kterého do Sluneční soustavy přilákalo Overheadovo volání o pomoc a byl skrz Jeana Piera Mouseleta, dřívějšího Monternyho spolupracovníka, dobře informovám o situaci na Zemi, vidí tento monopol díky výměně zboží mezi Třetí mocí a Ferrolem ohrožován. Orlgans se marně snaží získat ze svých zajatců informace o planetě Věčného života. Pokus Pozemšťanů, prchnou pomocí bomby, však rovněž ztroskotá.