Menu
Velkocyklus:Mléčná dráha
Díly:149 (49 dílů)
Čas děje: 1971 - 1984
Autoři:K.H. Scheer, Clark Darlton, Kurt Mahr, W. W. Schols, Kurt Brand
Perry Rhodan jako první člověk přistane na Měsíci a objeví tam křižník Arkonidanů, který tam nouzově přistál. S pomocí vyspělejší technologie tohoto národa se mu podaří zabránit světové válce na Zemi, založí Třetí moc a ubrání se prvním nepřátelům z vesmíru.

19. červen 1971 je historický den v dějinách lidstva. Byl to den prvního přistání na Měsíci. Pod velením majora Perry Rhodana odstartovala kosmická loď STARDUST k největšímu možnému dobrodružství. Ale zdá se, že tento podnik je pod špatnou hvězdou, protože krátce před přistáním na Měsíci, byly radiové impulzy pozemské stanice, které loď naváděla, překryty velkou rušičkou a STARDUST musel nouzově přistát na odvrácené straně Měsíce. Posádka, která se vedle Perry Rhodana skládá z Reginalda Bulla, Clarka Flippera a Erica Manoliho, zkusí přijít této záhadě na stopu a objeví přitom na Měsíci průzkumný křižník Velkého Impéria Arkonu, který zde nouzově přistál. Na palubě tohoto křižníku naleznou dva ještě aktivní Arkonidany: Cresta onemocnělého leukémií a velitelku Thoru. Zbytek posádky vypadá zcela dekadentně a letargicky. Rhodan se rozhodne Arkonidanům pomoci a vezme Cresta sebou zpět na Zemi, kde jak doufá mu leukémii vyléčí. Aby zabránil tomu, aby se cizí technika dostala do špatných rukou, přistane Perry Rhodan z opatrnosti v asijské poušti Gobi. Prostřednictvím získané techniky tu vnikne za krátkou dobu pod energetickým zvonem první opěrný bod Třetí moci, třetí moci vedle dvou stávajících táborů. Brzy poté, co se Perry Rhodanovi podaří zabránit třetí světové válce a v dalším průběhu získat mnoho přátel a přívrženců na celém světě. Mezi tím také jednu část parapsychicky obdarovaných lidí, kteří vytvoří sbor mutantů. Do toho se objeví ještě Homer G. Adams se svou finanční zručností a vybuduje hospodářsko-finanční impérium. Toto impérium patří v dalších letech k největším oporám Třetí moci.

Kvůli nouzovým signálům zničeného Arkonského křižníku se v roce 1972 poprvé na Zemi soustředí nepřátelská moc. Ale útok individuálních metamorfovů (IMů) byl s pomocí sboru mutantů odražen. IMové jsou vděční svému jménu tím faktem, že se jejich duch může chopit cizí inteligence. V průběhu těchto událostí objeví pozemšťané starou arkonskou základnu na Venuši. Tato stanice, která obsahuje také pozitronický mozek, je stará přes 10000 let.

V roce 1975 poprvé pozemšťané zasáhnou do galaktického dění. Jejich měřicí přístroje ohlásí, že se v blízkém sektoru Vegy objevila velká kosmická flotila, domnívají se, že je to flotila, kterou přivolalo nouzové volání Arkonidanů. Když pozemšťané doletí do sektoru Vega, zuří tu kosmická bitva mezi domácími Ferrony a útočnými Topsidery. Pozemšťané se přidají na stranu Ferronů a po několika obratech se jim podaří Topsidery zahnat. V průběhu dalšího pobytu v systému Vega odkryje Perry Rhodan první stopu galaktické hádanky a vydá se hledat strážce nesmrtelnosti, po kterém marně pátral i Arkonidan Crest. V průběhu tohoto pátrání se na planetě Tramp připlíží na palubu lodi myšob, kterého nazvou Gucky. Během doby se stane věrným přítelem lidstva. Na konci hádanky je setkání se superinteligencí ID na umělé planetě Poutník. ID dává lidstvu termín 20.000 let, ve kterém má dokázat jak je schopné. Perry Rhodanovi, Reginaldu Bullovi a několika ostatním je poskytnuta život udržující buněčná sprcha, která jim propůjčí relativní nesmrtelnost, musí se ale každých 62 roků znovu opakovat. Jen Arkonidané Thora a Crest jsou zklamaní: jim je buněčná sprcha odepřena, protože jejich národ už na ní šanci dostal a promarnil ji.

Další ohrožení lidstva na něj přijde z vlastních řad. V roce 1981 zasáhne do dění Overhead Clifford Monterny, telepat a hypnotizér. Vybudoval si vlastní sbor mutantů a požaduje vládu nad Zemí. Po dlouhém a tvrdém boji mezi Rhodanovými mutanty a otroky Overheada, nalezne na útěku smrt. Z řady jeho mutantů narazí na Perryho Rhodana tři: Gregor Tropnow, Taťána Michalovna a zapalovač Ivan Ivanovič Gorašin. V následující době se objeví i hrozba Skokanů, galaktických obchodníků, kterým se Země ubrání.

V roce 1984 si Perry Rhodan s podmaněnou kosmickou lodí Skokanů, GANYMEDem, poprvé troufne na výpad na Arkon, vzdálený 34.000 světelných let od Země ležící v kulové hvězdokupě M 13. Návrat domů je ale pro Thoru a Cresta zklamáním, protože tu před několika lety byl Arkonský Imperátor vystřídán počítačovým Regentem. Díky Rhodanově lstivosti se Pozemšťanům podaří získat 1500 m velký kulovitý křižník TITAN. Pozemšťané prchnou a v budoucnosti přijmou některé příkazy Regenta, a jsou uznávaní jako partneři. Souřadnice Země zůstanou ale nadále tajné. Jeden z příkazů je přivede k Arasům, galaktickým lékařům. Oni vyrábí cizím lidem nákazy a poté požadují pak za protijed lichvářskou cenu. Mezitím Arasové a Skokani plánují velký útok na Zemi. Mutantům se na poslední chvíli podaří zmanipulovat údaje pozitroniky, která má v paměti uloženou pozici Země, tak, aby se flotila Arasů a Skokanů myslela, že třetí planeta Betelgeuze je Země po jejímž zničení by zničily i Perry Rhodana. Pravda byla taková, že lidstvo potřebovalo získat čas k tomu, aby se mohlo vyvinout v mocenský faktor galaktického měřítka.


Seznam dílů

čísloautorněmecký názevčeský název
1. K.H. ScheerUnternehmen StardustOperace STARDUST
2. Clark DarltonDie dritte MachtTřetí moc
3. K.H. ScheerDie strahlende KuppelZářící kupole
4. Clark DarltonGötterdämmerungSoumrak bohů
5. Kurt MahrAtom-AlarmAtomový poplach
6. W. W. ScholsDas Mutanten-KorpsSbor mutantů
7. Clark DarltonInvasion aus dem AllInvaze z vesmíru
8. Kurt MahrDie VenusbasisZákladna na Venuši
9. W. W. ScholsHilfe für die ErdePomoc pro Zemi
10. K.H. ScheerRaumschlacht im Wega-SektorBitva u Vegy
11. Kurt MahrMutanten im EinsatzMutanti zasahují
12. Clark DarltonDas Geheimnis der ZeitgruftTajemství času
13. K.H. ScheerDie Festung der sechs MondePevnost šesti měsíců
14. Clark DarltonDas galaktische RätselGalaktická hádanka
15. Clark DarltonDie Spur durch Zeit und RaumStopa v prostoru
16. Kurt MahrDie Geister von GolDuchové Golu
17. Kurt MahrPlanet der sterbenden SonnePlaneta umírajícího slunce
18. Clark DarltonDie Rebellen von TuglanRebelové z Tuglanu
19. K.H. ScheerDer UnsterblicheNesmrtelný
20. Kurt MahrVenus in GefahrVenuše v nebezpečí
21. Kurt MahrDer Atomkrieg findet nicht stattVálka se odkládá
22. Clark DarltonThoras FluchtÚtěk mimozemšťanky
23. W. W. ScholsGeheimschaltung XTajný přepínač X
24. Kurt MahrIm Dschungel der UrweltDžungle na Venuši
25. Kurt MahrDer OverheadRhodanův soupeř
26. Clark DarltonDuell der MutantenSouboj mutantů
27. Clark DarltonIm Banne des HypnoPouta hypnózy
28. K.H. ScheerDer kosmische LockvogelKosmická návnada
29. Kurt MahrDie Flotte der SpringerSkokanská flotila
30. Kurt MahrTifflor, der PartisanTifflorova tajná mise
31. W. W. ScholsDer Kaiser von New YorkCísař New Yorku
32. Clark DarltonAusflug in die UnendlichkeitVýlet do nekonečna
33. Clark DarltonEiswelt in FlammenPožár ledového světa
34. Kurt BrandLevtan, der VerräterLevtanova zrada
35. Kurt MahrIm Land der GötterZemě bohů
36. Clark DarltonDie Seuche des VergessensMor zapomnění
37. Clark DarltonEin Planet spielt verrücktPlaneta bláznů
38. Kurt MahrVorstoß nach ArkonVýpad na Arkon
39. K.H. ScheerDie Welt der drei PlanetenSvět tří planet
40. Clark DarltonAktion gegen UnbekanntVelká neznámá
41. Clark DarltonDer Partner des GigantenPřítel giganta
42. Kurt BrandRaumschiff TITAN funkt SOSTitan volá SOS
43. Kurt MahrRauschgifthändler der GalaxisGalaktické drogy
44. K.H. ScheerDer Mensch und das MonsterČlověk a netvor
45. Clark DarltonSeuchenherd AralonNákaza z Aralonu
46. Kurt BrandGeschäfte mit Arkon-StahlOcel z Arkonu
47. Kurt MahrGom antwortet nichtGom neodpovídá
48. Clark DarltonRotes Auge BeteigeuzeRudé oko Betelgeuze
49. Clark DarltonDie Erde stirbtZemě umírá