Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 11
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 11
Název:Mutanti zasahují
(Mutanten im Einsatz)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1961
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1975
GOOD HOPE je jen vrak. Jak se mohou vrátit zpět na Zemi?
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pán Třetí moci

Reginald Bull - Rhodanův nejlepší přítel

Crest a Thora - Čekají netrpělivě už přes tři roky, aby se mohli vrátit do své arkonské vlasti

Betty Toufryová, Tako Kakuta, Ralf Marten a Wuriu Sengu - Členové Sboru mutantů Třetí moci; se svými zvláštními schopnostmi nahradí celou armádu

Kekéler - Ferronský vlastenec

Chrekt-Orn - Velitel invazního loďstva Topsiderů

Trker-Hon - Horlivý Topsider - důstojník, který své nejvyšší velitele považuje za nepříčetné

Přes transmiter jedné pouštní pevnosti na Rofusu naváže Perry Rhodan spojení s Kekélerem, starostou města Sic-Horum na Ferrolu. Sic-Horum bylo hlavní město Sichů, ferronského horského národa, které ještě nebylo podrobeno topsiderskému výslechu. Mezitím, co provádí šetření se Sichy, je Conrad Deringhouse se svojí stíhačkou sestřelen na Ferrol.

Rhodan, Reginald Bull a mutanti projdou transmiterem do Sic-Horum a jdou k hlavnímu městu planety, Thortě, kde se nachází Thortův Rudý palác, a na jejímž kosmodromu stojí arkonidská bitevní loď. Také Deringhouse prorazí za podpory Ferrona Talika do Thorty a setká se tam se svými přáteli. Díky schopnosti Wuria Sengua, který vidí skrz zeď, a talentu Ralfa Martena, jenž dokáže vidět očima a poslouchat ušima jiných bytostí, najde Rhodan topsiderského admirála loďstva Chrekt-Orna. S pomocí psychozářiče nařídí Rhodan Topsiderovi, aby podal příkaz vyklidit loď, protože bude přesunuta do loděnice. Chrekt-Ornův zástupce Trker-Hon sice pozná, že admirál vydal kulovitou loď nepřátelům, ale nemůže tomu zabránit, protože Rhodan a jeho druhové bitevní loď obsadili, díky rychle nainstalovanému transmiteru vezmou na palubu zbytek posádky GOOD HOPE a odstartují.

Na Iridulu, měsíci dvacáté osmé planety Vegy, bude založena základna, kde probíhá výslech chycených Topsiderů, ze kterého vyplývá, že ještěrky uslyšely volání o pomoc arkonidského křižníku a na základě nepatrné chyby ve výpočtu skočily do systému Vegy. Poté letí Rhodan do rodné Sluneční soustavy, aby mohl ukořistěnou bitevní loď vybavit posádkou.