Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 12
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 12
Název:Tajemství času
(Das Geheimnis der Zeitgruft)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1961
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1975
Časový uzávěr chrání největší tajemství vesmíru.
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pán Třetí moci

Reginald Bull - Nejlepší přítel Perryho Rhodana

Wuriu Sengu - Je ideální »zírač«; dokonce i silné zdi pro jeho oči nejsou překážkou

André Noir - Iluze jsou jeho speciality

Ras Čubaj a Tako Kakuta - Afričan a Japonec - oba jsou schopní teleporteři

Lossoshér - Ferron, který zná tajemství »časové hrobky«

Chrekt Orn a Trker Hon - Velitelé invazních bojových sil Topsidu

V červenci 1975 přistává Perry Rhodan s ukradeným arkonidským bitevním křižníkem na Zemi, kde mezitím Allan D. Mercant zakládá terranskou obrannou federaci. Jedenáct dní poté startuje loď, která byla pokřtěna jménem STARDUST II, s tří set členou posádkou a osmi sty moderními stíhačkami na palubě k Veze a přistávají na Rofusu. Prostřednictvím nasazení mutantů uvrhne Topsidery do hlubokého chaosu. André Noir, který jako hypno může ostatním vnucovat svou vůli, inicializuje vzpouru a Despota na Topsidu nasadí Rok-Gora jako nového velitele. Po dalším útoku mutantů se Topsiderové stáhnou zpět z Ferrolu k šesti měsícům čtyřicáté planety Vegy.

Z Thortových myšlenek se John Marshall dozví o zapečetěné hrobce pod »Rudým palácem« a o bytostech, které žijí déle než slunce. Ferronský vědec Lossoshér v přítomnosti telepatky Išimatsu podá zprávu, že příslušník cizí vyspělé rasy, který vlastnil desátou planetu Vegy, před deseti nebo dvanácti tisíci lety věnoval Ferronům transmitery, když mu pomohli po ztroskotání. Tvrdil, že žijí déle než slunce. Dnes je desátá planeta Vegy neobydlená. Konstrukční plány transmiterů ukazují místnost pod Rudým palácem, která je zajištěná pětidimenzionálními zámky a pětidimenzionálním ochranným štítem. Formule, kterou Rhodan obdrží od Thorta, a kterou pozitronický mozek STARDUSTU vyhodnotí, objasní, že dokumenty v hrobce jsou skryty ochranným polem v cizím čase, které vytváří radiotegrafická vlna radiové hvězdy.

Telekinetka Anne Sloaneová a přijímač vlnových frekvencí Tanaka Seiko převedou radiové vlny, které tajemnou časovou hrobku tvoří, a Ras Čubaj ukořistí malou třpytivou kazetu, kterou Wuriu Sengu, který vidí skrz pevnou hmotu, v této klenbě objeví. Do toho pozitronický mozek STARDUSTU oznámí výpočet otevíracího kódu. Kazeta obsahuje jemný kovový plíšek, návod k sestavení transmiterů a další šifrované nákresy, které musí pozitronika rozluštit1).