Menu

Kakuta, Tako

(přesměrováno z: Tako Kakuta)
Informace o postavě:
Přezdívka:Jakamura
Datum narození:6.10.1945
Místo narození:Hirošima, Japonsko, Země
Úmrtí:2909/3587
Výška:1.67 m
Národ:Pozemšťané
Popis:malý, štíhlý
Tituly:Člen starého Sboru mutantů, Mutant - teleporter, Nositel buněčného aktivátoru, Staromutant
Kakuta, Tako
Kakuta, Tako
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 4: Soumrak bohů
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1260: Poslední chronofosílie
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Tako Kakuta se narodil 6. října 1945 v Japonsku jako pozitivní mutant se schopností teleportace.

Popis

Tako Kakuta je štíhlý Japonec menšího vzrůstu.

Charakteristika

Tako Kakuta by se dal popsat jako zdvořilý a diplomatický muž se zálibou v čistých šatech. Miluje asijskou kuchyni a je odpůrcem zbraní a chamtivosti.

Životopis

Takovi rodiče bydleli v Hirošimě a přežili 6. října výbuch atomové bomby. Jeho matka zemřela na následky ozáření, jeho otec byl zmrzačen. V roce 1970 objevil svou schopnost teleportace a nepřetržitě ji trénoval - jeho maximální skok roku 1971 byl přibližně na vzdálenost 500 metrů.

Tako Kakuta byl roku 1971 zakládajícím členem Sboru mutantů. Díky buněčné sprše ve fyziotronu na Poutníku roku 1971 byl relativně nesmrtelný. V roce 2326 obdržel vlastní aktivátor buněk.

4. března 2166 přinesl Perrymu Rhodanovi, který byl pod palbou, při atentátu na Mezihvězdný obchodní veletrh, ochranný oděv. 5. března doprovázel Velkého administrátora během konfliktu s Energetickými regenty do Trafalgaru. Při zničení JUNO utrpěl vážná poranění a nemohl být nasazen. Po ošetření doktorkou Jiang Zhou - ke které cítí jisté sympatie - dále doprovází Rhodana, musí ale dostat parastimulin, aby mohl teleportovat a Rhodana zachránit z vybuchující nepřátelské pevnosti. Po třetí dávce tohoto léku však upadá do bezvědomí. Na cestě do Trafalgar City, kde se má v nemocnici plně uzdravovat, musel být dokonce i oživován. Po jeho uzdravení ukradne ovládání pancéřovaného robota a přispěl tedy velkou mírou tomu, že se Trafalgar City ubránilo dalšímu útoku.

Jako následek atomového ozáření u něho roku 2909 dojde ke krizi Second Genesis. Mezitím je ale bývalým agentem USO a zrádcem Nosem Vigelandem i s ostatními sedmi mutanty otráven a umírá.

Roku 3444 se jeho vědomí, které bylo roku 2909 vysláno do hyperprostoru, i s dalšími sedmi mutanty znovu objeví. Jejich vědomí se nakonec usadí na meteoritu zříceném na planetě Asporc, který obsahuje PEZ-kov a je nutný pro jejich přežití.

Tako Kakuta po různých nasazeních jako PEZ-mutant vejde i s ostatními Staromutanty do ID.

Pocty

Po teleporterovi je pojmenován kulovitý křižník třídy PHOBOS JV-1-K1 TAKO KAKUTA.