2909

konec ledna

Rhodan poprvé potkává Tipu Riordanovu, když zachrání život imperiálnímu agentovi v systému Normon (PR 408)

uprostřed února

Při zkušebním startu z neznámého měsíce selže v Cascalově space-jetu lineární konvertor. Cascal vysílá volání o pomoc (PR 411)

19. února

John Marshall se vydává na Mimas, aby pozoroval nemocné mutanty Išibašiho, Kakutu, Martena, Noira, Okuru, Sengua, Toufryovou a Jokidu. Tipa Riordan opouští Vědce a zakládá Piráty (PR 408)

2. března

GALAPOLI odváží Cascala a jeho společníky z měsíce a odváží je do Sluneční soustavy (PR 411)

4. března

Propuká Druhá krize Genesis. Mutanti zabíjejí Marshalla. Jeho buněčný aktivátor předává Išibaši Gevoreny Tatstun (PR 408). Cascal přistává s padesáti muži GALAPOLI na Marsu (PR 411). Kakuta sabotuje Mimaský transmiter, přičemž zemře Allan D. Mercant. Kakuta zastřelí Kottena. Mutantit zpustoší Mimas a s Vigelandem prchnou na palubu RODENSTAADU (Kirk van Hossen). Při pokusu mutanty zadržet, zemřou dvojčata Woolverova při explozi (PR 408). Gevoreny Tatstun prchá z Mimasu. Cascal se jí vydává pronásledovat (PR 411). ID přijme obsahy vědomí Johna Marshalla a Allana D. Mercanta (PR 1993).

5. března

Galbraith Deighton je jmenován novým šéfem Solární kontrarozvědky. Tipa Riordan informuje Rhodana o cíli mutantů (PR 408)

6. března

Po pronásledování přes půlku galaxie je GALAPOLI zničen nad planetou Antiů. Cascal zadržuje Gevoreny Tatstun, nemůže se ale odhodlat k chladnokrevné vraždě. Kasinet umírá. Cascalův pokus vzít Tatstsun s sebou do roku 3432 selže. Přesto se vrací zpět do svého původního času (PR 411)

9. března

CREST XII (Zavest) odlétá na Ragulot (Minytso II). Vigeland zabije mutanty aktivací dříve aplikovaného jedu a vezme si buněčné aktivátory Išibašiho, Martena, Okury a Jokidy. Tři přístroje předá Runeme Shilterovi, Terseru Frascatimu a Shalmonu Kirte Dabrifovi (PR 408). Když mutanti pocítí, že se blíží jejich smrt, vytvoří osm vědomí mutantů parablok a uprchnou do hyperprostoru (PR 583). Čtveřice spiklenců unikne (PR 408)

10. března

Tipa Riordan dostane buněčný aktivátor Wuria Sengua. Galbraith Deighton dostane aktivátor Andrého Noira. Dva buněčné aktivátory zůstanou v záloze (PR 408)

březen až srpen

Antiové začínají vytvářet embryonální blokádu Tatstunina dítěte. Tatstun nemůže zásahu zabránit (PR 433)

5. září

Na planetě Baalolů se rodí Ribald Corello, syn Kitaje Išibašiho a Gevoreny Tatstun. Jeho dospívání probíhá abnormálně pomalu, předpokládá se že status nositelů buněčného aktivátoru u jeho rodičů mu propůjčí extrémní délku života (PR 422)

K Impériu Dabrifa mezitím patří 30 planet (PR 408)

Aktuální data:
19.9.2021
1566 před NGL
5. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459476.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!