Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Chronologie > 2326
hledat

leden

na Size narozen Bosil Danger, první syn Lemyho a Mitry Danger (PR 150)

březen

ID se obrací na Rhodana, odpírá další buněčné sprchy a informuje ho o existenci roztroušených aktivátorů buněk (PR 150). Na Haknoru je zadržován EX-1207 (Fred Hykim). Melbar Kasom a Lemy Danger tam nacházejí 1. aktivátor buněk a překazí komplot Akonanů, kteří chtěli planetu uvolnit z Impéria (PR 150)

počátkem dubna

1. aktivátor buněk je dán Reginaldu Bullovi. ID celogalakticky proklamuje existenci aktivátorů buněk. Poutník je zničen. Rhodanovi je přidělen Homunk. Na Honuru je nalezen 2. aktivátor buněk (PR 151)

na Imposu je posádka EX-2115 přesunuta 38000 let do minulosti. Tyll Leyden nachází 3. aktivátor buněk (PR 152)

před tmavým mračnem Point Allegro je EX-1945 (Pandur Claudrin) nalezena loď neznámého původu. Na palubě lodi, kde se její humanoidní obyvatelé navzájem pozabíjeli, objeví Tanaka Seiko 4. aktivátor buněk a nechá si ho. Krátce po opuštění cizího křižníku loď exploduje (H)

na Zemi si několik mutantů, mezi nimi Iši Matsu, Roster Deegan, Peter Holderlien a Taťána Michajlovna, berou Rhodana, Bullyho a Sloaneovou jako rukojmí; Sloaneová je paralyzována. Mutanti požadují buněčné aktivátory (H)

Allan D. Mercant se vydává na palubu EX-1945, který právě přiletěl do Sluněční soustavy, a vyzývá Tanaku Seika, aby rukojmí osvobodil. Seiko to akceptuje. Při jeho nasazení umírá Matsu šílenstvím a Michalovna je zabita psychokinetickým šokem epileptického Deegana. Seiko Holderliena zastřelí (H)

Seiko dá 4. aktivátor buněk Rhodanovi; kromě toho mu dá souřadnice dalšího volného aktivátoru. Je propuštěn ze sboru mutantů (H)

na Velander II nalezne Hendrik Vouner 9. aktivátor buněk a nechá si ho. Na palubě Araské lodi KÖTARK se dostane na Aralon (PR 153)

konec dubna

57 z vesměs 179 ještě žijících příjemců buněčné sprchy, mezi nimi Deringhouse, Freyt a Nyssen, opouštějí s lodí IMPERATOR CAESAR AUGUSTUS Zemi a odlétají na Shakootee (T 212)

Arasové staví na Nowhere vysílač vybavený pseudoaktivátorem (PR 155)

Andrew Miles přichází na Jaspis; získává robota Samsona. Objevuje fiktivní transmiter; krátce na to je zastřelen; Samson vysílá volání o pomoc a je zachráněn Rhodanovým svazem (vlajková loď POTOMAC (Bart Stanton)). Svaz je časovým transmiterem krátkodobě přeložen do roku 2329; krátce na to se Rhodan s kybernetikem Takenakou dostávají do roku 2113 na Draco-IX (T 7)

29. dubna

po několikadenním útěku dosahuje Vouner terranské základny na Aralonu (PR 154)

30. dubna

Vouner odevzdává aktivátor Rhodanovi (PR 154)

květen

Araská kolonie je na Nowhere rozpuštěna intervencí Marr Tosse, Gariky a Haydy (PR 155)

asi červen

Plophosan Shelo Bontlyn je vypovězen na Last Hope (PR 196)

1. července

Stuart Rushbrook se stává nositelem Crestovy ceny. Jared Coln se seznamuje s Vendou Noce (T 8)

2. července

na Eysalu zavraždí Anti Ebrolo Anne Sloaneovou, nositelku 19. buněčného aktivátoru, a přistroj si přisvojuje (PR 156). Jsou dokončeny poslední práce na JUMPING KANGAROO (T 8)

3. července

Atlan, Lemy Danger a Melbar Kasom jsou po Ebrolovi (PR 156)

11. července

zaujatá inspekce na JUMPING KANGAROO má díky intervenci Bullyho kladný výsledek (T 8)

12. července

JUMPING KANGAROO startuje a skáče na Ferrol (T 8)

15. července

JUMPING KANGAROO skáče na Shrail (T 8)

29. července

JUMPING KANGAROO dosahuje Aralonu (T 8)

srpen

Michael Freyt poznává povahu rostlin Shakootee; umírá (T 212)

oficiální rok úmrtí Doitsu Ataky, Iši Matsu, Taťány Michajlovna a Tanaky Seiko (L3)

1. srpna

EX-3218 (Jack Schonepal) objevuje planetu Zannmalon (PR 157)

3. srpna

Anti Mahana-Kul zastřelí Ebrola a sebere mu aktivátor buněk (PR 156)

4. srpna

Danger v sebeobraně zastřelí Mahana-Kula a zničí přitom aktivátor buněk. Impulsy přistroje aktivují stroje Apaských Bluesanů pod městem Malkino na Eysalu a způsobí gravitační katastrofu (PR 156). Na Zannmalonu, Amazonu a dalších dvaceti šesti známých světech se aktivují kovobylky (PR 157, PR 158). Na Imposu se aktivuje zařízení Oldtimerů (PR 164). Martin De Fort je postřelen a zmrzačen vlastními lidmi při útěku před kovobylkami (PR 174). JUMPING KANGAROO staruje z Aralonu. Při skoku na Kusmu je zachycena gravitační vlnou, která jí odmrští do NGC 5194 (T 8). Jedna skokanská loď je vržena do intergalaktického prázdna; v průběhu následujících měsíců umírá posádka hlady (T 10)

buněčné aktivátory jsou rozděleny takto: 1. Reginald Bull; 2. Allan D. Mercant; 3. Julian Tifflor; 4. Homer G. Adams; 5. John Marshall; 6. Kitaj Išibaši; 7. André Noir; 8. Ralf Marten; 9. Wuriu Sengu; 10. Ivan Ivanovič Gorašin; 11. Betty Toufryová; 12. Fellmer Lloyd; 13. Ras Čubaj; 14. Tako Kakuta; 15. Arno Kalup; 16. Son Okura; 17. Tama Jokida; 18. Laury Martenová. 20. aktivátor je někdy mezi dubnem a červencem získán Iratiem Hondrem, obmanem Plophosu, aniž by to Rhodan předtím věděl (PR 196)

16. srpna

přeživší z EX-3218 jsou ASSORem odvezeni. Zannmalon je vyhlášen zakázaným světem (PR 157)

17. srpna

planeta Chromund je objevena posádkou JUMPING KANGAROO (T 8)

19. srpna

ASSOR je zničen kovobylkami; posádka se zachrání na planetě Hirosha. Je objeven první Červoun. CANTOR (Hellwege) odváží přeživší (PR 158)

září

Rushbrook začíná s proměnou a adaptací posádky JUMPING KANGAROO. Jared Coln a Cendč Nevers jsou prvními dobrovolníky (T 8)

276 planet je napadeno kovobylkami (PR 159)

říjen

nad Nytet je BOX-394 zničen Bluesanskou lodí (PR 159). TUDOR a EX-678 (Allan Vernon) zkoumají planetu. Operace, chytit Červouna na zpustošené planetě Nytet, se nezdaří, když červ zničí sám sebe a TUDOR (PR 159)

listopad

adaptace 42 členů posádky JUMPING KANGAROO je dokončena. Opustí loď a začnou osídlovat planetu Chromund (T 8)

prosinec

při expedici na Zannmalon pod velením Joel Carsa jsou zpozorovány kosmické lodě Bluesanů (PR 160)

17. prosince

začíná akce na planetě Euhja. Čtyři agenti USO (Claude Collignot, Brent Firgolt, Aldo Kopenziack, Elmer Warren) se společně s Červounem dostávají na palubu Bluesanské lodi, jejíž posádku zabil červ (PR 161)

31. prosince

Rhodan dostihuje loď. S Červounem Petříčkem je uzavřeno spojenectví (PR 162)


Terranci provádějí pokus o přeměnění metanové planety (PR 169)

Roseter Deegan se stává administrátorem trestanecké kolonie Beseler (H)

Helen Mertens Sattorová umírá na Vurze (T 412)

narozen Kartan Askeron (T 223)