Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Toufryová, Betty
hledat

Toufryová, Betty

(přesměrováno z: Betty Toufryová)
Informace o postavě:
Datum narození:02.02.1966
Místo narození:Terra
Úmrtí:3587 vešla do ID
Výška:malá, blond vlasy
Národ:Pozemšťané
Tituly:Člen starého Sboru mutantů, Mutant - telekinet, Mutant - telepat, Nositel buněčného aktivátoru, Staromutant
Toufryová, Betty
Toufryová, Betty
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 7: Invaze z vesmíru
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1235: Blesky nad Edenem
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Betty Toufyová je pozemská telepatka a telekinetka.

Popis

I přesto, že byl u Betty Toufryové zastaven proces stárnutí ve 30ti letech, vypadá stále jako 17ti nebo 18tileté děvče.

Životopis

Betty Toufryová se narodila 2. února 1966 v Mesille v Novém Mexiku.

Perry Rhodan ji zaregistroval v roce 1972, protože zastřelila svého otce, známého atomového vědce, Allana G. Toufryho, když přišel domů. Rhodan proto pověřil Ernsta Ellerta, aby Betty navštívil v budoucnosti, a zeptal se jí na okolnosti vraždy.

Ellert při své návštěvě budoucnosti zjistil, že jedenáctiletá Betty je mutantka. Prozradila mu, že pomocí telepatie poznala, že jejího otce převzali Individuální metamorfové. Ti plánovali následující den odpálit atomové bomby ve Západním bloku a zničit tak kontinent. Dále si také myslí, že hromadně se objevující mutanti jsou nástupci Homo sapiens. Homo superior se stane dědicem galaktického Impéria. Vize se avšak nenaplní, proto je možné, že se jednalo jen o její přání.

Naproti tomu se však splní jiná Bettyina věštba: Invaze Individuálních metamorfů se nepodařila. Řekne ale také Ellertovi o jeho budoucnosti - den po této návštěvě zemře. Ještě předtím se mu ale podaří informovat Rhodana o dívčiných schopnostech (telekineze a telepatie), což vyvolá uzavření časové smyčky.

Ve věku 30 let je u Betty Toufryové zastaven první buněčnou sprchou zastaven proces stárnutí, roku 2326 obdrží buněčný aktivátor.

V července 2404 se vydává společně s Reginaldem Bullem a Mory Abro-Rhodanovou na expedici, která má najít v prázdném prostoru mezi Mléčnou dráhou a Andromedou planetu Barkon. Stane se svědkyní toho, jak Barkonidané obětují sebe i svou planetu, aby Mistrům ostrovů zabránili zničit Mléčnou dráhu.

Roku 2909 přijde spolu se sedmi dalšími, později nazývanými, Staromutanty během krize Second Genesis o život. Vědomí umírajících se však dostane do hyperprostoru, kde setrvávají až do roku 3444, kdy se usídlí v PEW-kovu na planetě Asporc.

V roce 3587 pak nakonec s ostatními sedmi Staromutanty, a rovněž s dalšími členy Nového sboru mutantů, vejde do ID.

Po příchodu impulsů agónie roku 427 NGL na EDENu II, se uvolní z ID vědomí Betty Toufryové a dalších dvanácti mutantů, aby hrozbě zabránili. Všichni, s výjimkou Ralfa Martena, se dostanou do moci nepřátelských psí-bytostí. Později se jim ale s pomocí mutanta Pertrexe podaří osvobodit a bytosti zneškodnit.

Během přípravy aktivace Chronofosílie na EDENu II v roce 428 NGL se objeví 20 milionů Pozemšťanů, které ID propustil. Mezi nimi se nalézá i Betty Toufyová.

V dubnu 1291 NGL je - i s ostatními parapsychicky nadanými - nakrátko uvolněna z ID, aby superinteligenci pomohli v Kotli DaGlauše a Salmenghestu.