Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Galaxie > DaGlauš
hledat
Astronomická data:
Označení:M 51, NGC 5194
Další jména:Lussa (alfarsky), galaxie Whirlpool
Vzdálenost od [[mléčná dráha|Mléčné dráhy]]:23.5 mil. LY
Typ:spirální galaxie
Průměr:65000 LY
Důležité národy:
Džerrové, Footové, Alašané, Chromundové, Hamaradové, Hamaraudové a další
DaGlauš
DaGlauš
© NASA

DaGlauš je větší součástí dvojité galaxie - druhou je Salmenghest. Uprostřed materiálního mostu mezi oběma galaxiemi, které před milionem let kolidovaly, se nachází Kotel, na energii extrémně bohatý region o průměru 5000 světelných let. V Kotli se od roku 1291 NGL nachází PULZ DaGlauše, sídlo koalice Thoregon.

V Kotli vznikající hyperenergetické síly jsou odpovědné za kotletřesení, které sporadicky a nepředvídaně postihuje dvojgalaxii. Další pohromou galaxie jsou Džerrové, jejich asi 20 kmenů se svými hrady navštěvuje jednu planetu po druhé a terorizuje všechny ostatní národy galaxie.

Tyto dvě věci dohromady zabránily vzniku větších celků. V DaGlauši proto existuje jen několik hvězdných říší, které obsahují více než několik slunečních soustav. Jedinečnou organizací s celogalaktickým vlivem je Gilda seizmologů.

Lotho Keraete, nový posel ID, je poblíž dvojgalaxie v tajné kosmické stanici přes 2300 let kondiciován a připravován na svou úlohu.

Historie

Před více než dvěma miliony roky patřil DaGlauš a Salmenghest k zájmové oblasti Šuwašů. Po zániku Atlantis si atlantští uprchlíci (předtím pomocníci Arkonidanů) přes jeden opěrný svět Šuwašů a Inquo cestu do dvojgalaxie a jako Alfarové si v Salmenghestu založili malou hvězdnou říši.

V minulosti byl legendárním národem Bandarů, který před asi 6000 lety přesídlil do galaxie Rokantara, v blízkosti Kotle vybudován Prstenec Zophengornu. Zophengorn sloužil jako centrum organizace seizmologů. Seizmologové se zabývali fenoménem kotletřesení. Jejich neutralita a varování před otřesy, které už zachránilo mnoho životů, jim zaručovaly velice dobrý respekt mezi všemi národy dvojgalaxie.

V září 1289 NGL je pomocí Heliotské tvrze, kterou Šabazza zmanipulovala, přesunuta terranijská městská čtvrť Alašan do DaGlauše na planetu Thorrim. Do Terranie je naopak přesunut hrad Džerrů. Alašan musí následně odrážet útoky Džerrů a dalších agresivních národů.

Perry Rhodan odtud následně odstartuje útok proti Šabazzinu hlavnímu světu Century I a zabrání tak útoku flotily Korragů na Mléčnou dráhu. Poté co nakonec dobyje znovu SOL, rekrutuje v Alašanu nouzovou posádku pro SOL.

Všechno se změní, když je v Kotli stvořen PULZ koalice Thoregon a Sluneční červi (Guan a Var) absorbují přebytečnou energii Kotle a stabilizují tak jeho strukturu. Tím se situace uklidní. Soustava Thorrim se stane místem srazu superinteligencí, které se později odeberou do Kotle a po aktivaci PULZU je založen Thoregon. Všemi očekávané supertřesení se nedostaví.

Šest superinteligencí vytvořilo předtím ze soustavy Thorrim zónu bez třesení, ve které se shromáždilo asi půl milionu lodí uprchlíků.

Jako pozůstalost dostanou Alašané 500 vesmírných habitatů, 50000 nákladních křižníků a 20000 kulovitých křižníků, které vznikly paranormálními jevy z úlomků horniny v pásu asteroidů.

Vznikne multikulturní svaz s Alašanem v čele, jehož nejdůležitějšími členy jsou vedle mnoha národů dvojgalaxie Konzorcium Tampa a Gilda třesozkoumačů. Dvě lidské národností větve, které se už delší dobu v DaGlauši zdržovaly (Alfarané a Chromundové) se ke svazku připojí a slibují Alašanu plnou podporu. Jak se zjistilo, byl pobyt těchto národů zde dlouholetým plánem superinteligence ID.

Dvojgalaxie DaGlauš/Salmenghest se stane novým "ostrovem míru", novým předmostím lidstva, kterému kosmokrat Hismoom prorokuje tisíciletí válek.

Galaktická skupina

M 51 dominuje skupině galaxií, do které patří tyto galaxie:

  • M 51 (NGC 5194 / DaGlauš)
  • NGC 5023
  • UGC 8313
  • UGC 8331
  • M 63 (NGC 5055)
  • NGC 5195 (Salmenghest)
  • NGC 5229
  • UGC 8683