Footové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:DaGlauš
Footové
Footové
© VPM kg.

Džerrové mají tři pohlaví: mužské, ženské a Footy.

Vzhled

Footové měří asi 15 až 25 cm a dají se tak srovnávat se Siganci, jsou však jen vzdáleně humanoidní. Mají obrovské oči, dvě nohy a čtyři ruce, zakončené dvěma citlivými červovitými chápavými prsty. Jejich kostra se skládá jen z obratlů a jejich kůže je rezatě hnědá až oranžová a sliznatá. Jsou velice ohební, bez ochlupení, takže se podobají pozemským červům. Tvoří celkem asi 1-2% obyvatelstva. Nosí kovové obleky se zabudovanými agregáty ochranného štítu, antigravy, a podobně jako Siganci i zesilovače hlasů. I jejich pojetí techniky odpovídá Sigancům.

Footové jsou pomocným národem Džerrů a stejně jako oni pocházejí z galaxie DaGlauš. Nicméně jsou na nich závislí i Džerrové, protože pro ně vyrábějí veškerou techniku a udržují ji, případně zkoumají ukořistěné přístroje. Žijí v tunelech, které se táhnou hrady jako větrací systémy.

Rozmnožování

Když se blíží čas rozmnožování, začne tělo vylučovat pohlavní hormon, což vede k tomu, že se, až do té doby bezpohlavní, Džerrové rozdělí na mužské nebo ženské. Čím víc je Džerro dospělý, tím více se zvětšuje jeho pohlavní orgán, v rohu. Poté, co začne samotné páření, vyrojí se Footové a zahájí chaotickou směs sexuálních orgií a rvaček. Pohlavní akt spočívá v tom, že k sobě mužský a ženský Džerro tisknou svá čela, tedy pohlavní orgány. K oplodnění dochází, když Foot, neboli hormonální katalyzátor, vtiskne své hlenovité tělo zároveň mezi obě hlavy. Každý Džerro se takto páří několikrát. Tento akt trvá asi jeden den a je nesmírně vysilující.

Těhotenství trvá asi dva roky. Každý Džerro se rodí i s Footem. Oba jsou propojeni přes jakousi pupeční šňůru. Ve většině případů ale Foot porod nepřežije.

Aktuální data:
17.10.2021
1566 před NGL
29. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459504.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!