Džerrové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:DaGlauš
Džerrové
Džerrové
© VPM kg.

Džerrové pocházejí původně z galaxie DaGlauš.

Při výbuchu Heliotské tvrze ve Sluneční soustavě je jeden z jejich hradů vyměněn za jedno území Terranie, kde se s Věží nacházela i centrála Služby pozemské Ligy (SPL). Zatím není jasné, zda Džerrové byli do Terranie nasazeni náhodou nebo úmyslně.

Vzhled

Džerrové jsou humanoidní, vysocí asi 150 cm a skoro stejně tak širocí. Vypadají jako cvalíci, ale jejich břicho sestává jen ze svalových balíků, které jim propůjčují neuvěřitelnou sílu. Nejnápadnější je jejich šroubovitý, 40 cm dlouhý čelní roh, dále čtyři tesáky a nehty na tříprstých rukou s jedním palcem. Na nohou mají rovněž jen tři prsty a patní pařát. Všechny tyto části těla používají i v boji. Nepoužívají jednotný oděv, nosí například drátěné košile a za širokými opasky všelijaké zbraně. I když nejsou ve skutečnosti pověrčiví, nosí i amulety a prsteny, které většinou odebrali jako trofej svým obětem. Částečně se oblékají i do kožešin. Z toho se však nedá usuzovat na nízkou vývojovou úroveň, neboť i jejich primitivní oděv je vylepšen všelijakými technickými vylepšeními.

Soudíme, že se jedná o válečnický národ. Tomu odpovídá i jejich výzbroj: Bogan je obávaná zbraň. Protože dolní část se podobá kyji, lze jej používat nejen jako dezintegrátor, ale i jako obyčejný kyj. Dále může vrhat granáty o velikosti kuličky a navíc je v něm zabudována vibrátorová břitva. Demoličník je asi metrová zbraň, kterou i silní Džerrové ovládají pouze dvouručně. Ničí všechny předměty v cílové oblasti - udělá hromádku šrotu dokonce i z bojových robotů TARA-V-UH.

Dezorientátor je zbraň připomínající dělo a zpravidla bývá upevněna na lafetu. Střílí kulovité náboje, které po explozi narušují syntroniku robotů a vyřazují jejich funkce. Živé bytosti duševně vytrhují z jejich reality. Mají pak dojem, že jsou v nějakém bludišti. Neurobič ochromuje nebo šokuje nervová centra.

Džerrové navíc ukořistili další všemožné zbraně, které jednotlivci velice rádi používají. Stejně tak obávaná jsou jejich povrchová vozidla. Translátory však nemají. Hovoří džetsky (neboli džettem) nebo i glaušsky, což je v DaGlauši běžný dorozumívací jazyk.

Neomezeným vládcem klanu Džerrů je taka. Jemu pomáhají serofové , rádci, jež může po libosti jmenovat a zase odvolávat.

Zpravidla mají na starosti tyto oblasti:

  • zbraně
  • strategii
  • zásobování
  • techniku
  • Footy
  • jurisdikci
  • společenský řád

Navíc je tu ještě barraš, který řídí takův dvůr, a má tudíž značný vliv. Méně významný je wišak, jakýsi šaman, který prý vládne magickými schopnostmi, čemuž ale Džerrové příliš nevěří. Věří pouze sobě a své neporazitelnosti.

Rozmnožování

Viz. Footové.

Aktuální data:
17.10.2021
1566 před NGL
29. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459504.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!