Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Ekhonidané
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Ekhas
Známé obydlené planety:
Ekhas

Ekhonidané jsou obyvatelé třetí z celkem osmi planet malého, žlutého slunce Naral, které se nachází 4536 světelných let od Sluneční soustavy. Ehkas je svět podobný zemi s modrou oblohou a dvěma měsíci různé velikosti, které jsou vždy současně na obloze. Ekhas byl kolonizován Arkonidany kolem roku 8000 let před naším letopočtem.

Zdejší osadníci vedli proti sobě válku a zanechali si tak svou aktivitu. Nejslavnějším vojevůdcem byl Wa-Kelan. Jejich věrnost k Velkému impériu je příslovečná a jsou k Arkonu připojeni tak těsně, jak to jen jde. Spolupráce mezi Ekhonidany a arkonidskou robotskou flotilou je ve 21. století bezchybná. Mnoho velitelů ve zdejším sektoru Mléčné dráhy tvoří Ekhonidané.

Hlavní město planety Ekhas se jmenuje Ent-Than. Město má kruhový tvar a vedle něj se nachází velký kosmodrom, na kterém panuje živý provoz. Jednou z nejzajímavějších staveb v Ent-Than je nepochybně vězení; nachází se v horní pětině největšího hotelu Hvězda z Arkonu. Hosté hotelu o tom samozřejmě nic nevědí. To se ale změnilo v roce 2042, když se z něj podařil útěk 33 Terranců z nákladní lodě TIGRIS. Po dvou stech letech to byli první lidé, komu se to podařilo.

Ekhas disponuje vlastní malou kosmickou flotilou složenou ze 300 jednotek. Veškeré lodě jsou perfektní arkonidské jednotky vyrobené na Arkonu III. O jaké velikostní typy se jedná, není známo. Dále také není známo, zda všechny jejich jednotky byly postaveny na Arkonu nebo zda planeta disponuje vlastními loděnicemi. Regent z Arkonu by jim ale pravděpodobně vlastní výrobu lodí nikdy nedovolil. Protože ale viděl v Ekhonidanech stabilizační faktor a protože byli věrní k Velkému impériu, věnoval jim své nejlepší lodě.

V roce 1304 NGL existovalo asi 25 planet, které byli osídlené Ekhonidany, kromě toho existovalo ještě mnoho planet, které hospodářsky a politicky kontrolovali. Říše Ekhas obsahovala celkem asi 100 slunečních soustav.

Historie

Kolem roku 1000 před Kristem

Planeta Trump se stává ekhonidskou kolonií.

2043

V roce 2043 patří Ekhonidané k Velkému impériu. Protože v rozporu s Arkonidany nezdegenerovali, používá je Regent jako důležité pomocné síly.

2105

Ekhonidané patřili k opozici proti Gonozalovi VIII. a byli spojenci Minterola I..

2112

Ekhonidané jsou hlavní mocenskou silou v sektoru Aartua. V roce 2112 dochází k ekhonidanskému přepadení terranské kolonie Mytox v sektoru Aartua.

1291 NGL

Ekhonidané se v roce 1291 NGL zúčastní bitvy galaktiků proti kosmické továrně MATERIA.

1303 NGL

Kolem roku 1303 NGL obsahuje ekhonidská říše asi 100 slunečních soustav. Z nich je 25 přímo kolonizovaných Ekhonidany.

1344 NGL

V roce 1344 NGL zahrnuje Koalice Ekhas 258 světů ve 199 Slunečních soustavách. Stala se z ní hvězdná říše asociovaná s Ligou svobodných Pozemšťanů.