Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Trump
hledat
Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Sluneční soustava:neznámá
Měsíce:žádné
Vzdálenost k [[Arkon]]u:5342 LY
Obyvatelé planety:
Trumperané (koloniální Ekhonidané)

Planeta Trump je hlavní kolonií Ekhonidanů a leží 5342 světelných let od Arkonu.

Přehled

Planeta Trump je významnou ekhonidskou kolonií. Je to Zemi podobný svět. Zdejší obyvatelé pocházejí z ekhonidských kolonistů. Jsou hrdí na svou nezávislost a říkají si Trumperané. Povrch planety vykazuje zřetelné stopy osídlení. Existuje zde mnoho větších průmyslových komplexů a kosmodromů. Vývoz průmyslového zboží je nejdůležitějším hospodářským faktorem planety. Obchodní bilance je vesměs pozitivní.

Dějiny

Kolonizace planety Ekhonidany proběhla asi na počátku 10. století před Kristem. Během krátké doby zde byl vytvořen průmysl, který závisel na blízko položených zemědělských planetách. Kolonie se postupem času stávala hospodářsky nezávislou.

V roce 2105 byla planeta stanovištěm spiklenců, jejichž cílem bylo svrhnout imperátora Atlana z Gonozalu. Tajně podporovali Carbá da Minterola a prováděli pro něj atentáty. Propašovali miniatomovou bombu do krystalického paláce na Arkonu I. Trhavina byla ale objevena a detonovala bezpečně v horních vrstvách atmosféry. Později Joe Luklein, na Trumpu aktivní agent Solární kontrarozvědky, narazil na zdejší buňku odporu. Infiltroval setkání spiklenců a zajal důležitého důvěrníka. Lukleinovi se podařilo proniknout do jejich budovy, byl ale objeven bojovými roboty. Během boje byla odpálena termální bomba. Exploze zničila celou budovu. Luklein a spiklenci zemřeli na místě.

Zdroj

PR 123