Menu

MATERIA byla kosmická továrna Torra Samaha, Sluhy matérie. V roce 1291 NGL byla v průběhu střetnutí mezi Torrem Samahem a ID zničena.

MATERIA je jediná kosmická továrna, která byla doposud prozkoumána. Proto se její vnitřní struktura bere jako předloha pro všechny ostatní kosmické továrny.

Zvláštností MATERIE bylo, že zde žili poslední Erranti. Na palubě kosmické továrny WAVE se kupříkladu nacházel národ, který byl označován jako Nemrtví.

Historie

První historické zmínky o MATERII byly nalezeny v archivech ZENTAPHERU. Podle nich se obě lodě před několika miliony lety potkali v neznámé galaxii. Kintradim Crux, velitel ZENTAPHERU se rozhodl provést pokus a na MATERII zaútočil pomocí Nekrofór. Galaxie byla zcela vylidněna, ale MATERIA zůstala bez újmy.

před 2.8 miliony lety

Další objevení MATERIE bylo pozorováno crozeirským princem regentem Samahem v galaxii Kohagen-Pasmereix. Se svou lodí se náhodou zapletl do epické bitvy o Kohagen-Pasmereix a unikl svému zničení chaotendrem jen díky tomu, že MATERIA na útočníka náhle zaútočila. Samaho prchl z galaxie, ale pohled na MATERII nikdy nezapomněl.

Kosmické továrny použili proti chaotendrům nakonec ultimatní látky. Oslabili chaotendry, což vedlo nakonec k jejich zkáze, ale i v kosmických továrnách přišli velitelé o život.

Když Cairol z pověření kosmokratů rekrutoval nové velitele, byl Torr Samaho prvním, kterého přijal. Jak se později ukázala, nevzal Samaha pro jeho charakteristické schopnosti, ale kvůli jeho mentální síle.

826 NGL

SOL byla Cairolem II zahákována pomocí těžkých transportních lodí a navzdory obraně odvlečena ke kosmické továrně MATERIA. Během let byla SOL kompletně přestavěna. Z rozkazu Cairola II byl těmito akcemi pověřen 1-Korrago. Novým velitelem SOL byla Šabazza.

Na SOL byly provedeny následující změny:

  • Vnější trup z Ynkelonium-Terkonitové oceli byl nahrazen caritem
  • Hypertaktový pohon byl zabudován do střední části i do obou buněk
  • Byly zabudovány výkonnější permanentní čerpadla k získávání energie
  • K prostřední části byly přistavěny dvě dodatečné nástavby o délce 750 metrů
  • SENECA byl zablokován a nahrazen syntronikou jménem SOLHIRN

1291 NGL

Kosmická továrna MATERIA zaútočila na superinteligenci ID, která se svou umělou planetou Poutník skryla za horizontem událostí centrální černé díry Mléčné dráhy. ID k obraně nasadil dvě 110 kilometrů dlouhé a 75 kilometrů široké černě svítící šišky. Pomocí situačního transmiteru bylo na kosmickou továrnu vrženo slunce. Nakonec se podařilo zničit MATERII pomocí exploze ultimatními látkami naplněného transdimenzionálního stavového měniče. Cairol II byl zničen, Sluhovi materie Torru Samahovi se podařilo uniknout.