Heliotská tvrz

(přesměrováno z: Heliotské tvrze)

Heliotské tvrze byly intergalaktickými dopravními prostředky. V konstitučním roce koalice Thoregon měly posloužit jako základ komunikace a vzájemné podpory mezi šesti národy Thoregonu.

Všeobecně

Jejich prosřednictvím mělo být možné mezi šesti galaxiemi, tvořícími jádra mocenských oblastí superinteligencí, podílejících se na založení Thoregonu, v krátkém čase přenášet obrovské množství zásob, osob a dokonce i kosmických lodí. Po dokončení měly tvrze vytvořit Heliotský plást (šestiúhelník).

Popis

Technika

V zásadě se jednalo o obrovský výměnný transmiter, který proskenoval všechny cílové objekty a zařadil je do normalizovaných oblastí o rozměrech 20 x 30 x 10 kilometrů (takzvaný faktorový element). Během transferu byly vždy zaměněny dva elementy. Zdroj energie se nacházel v centru tvrze. Šlo o kulovité modré silové pole - takzvaný Zdroj síly.

Výroba jedné Heliotské tvrze trvala tisíciletí a byla kolektivní prací několika národů koalice:

* plánování a vývoj realizovali Baolin-Ndaové, kteří také vyrobili materiální kolébku Ruhar (viz PR 2049), jakýsi předstupeň tvrze v miniaturní formě

* stavbu a výrobu měli na starosti Galorňané v Pentrickém mraku v galaxii Plantagoo

* expedici tvrzí a jejich umístění prováděli Nonggové

Každá Heliotská tvrz byla spojena s dvojicí dalších v různých galaxiích, takže např. Heliotská tvrz ve Sluneční soustavě mohla provádět výměny se soustavou Teuller v galaxii Gorhoon (domov Nonggů) a s Karakhoumem (domovem Tvůrců).

Heliotský plást nemohl být nikdy dokončen, neboť Šabazza sabotovala prostřednictvím nanokolony tři z tvrzí. Díky ní explodovala v roce 1289 NGL (krátce po dodání Nonggů) Heliotská tvrz ve Sluneční soustavě (viz PR 1878). Před tímto výbuchem došlo k nechtěné výměně dvou faktorových elementů:

* Kalkata – sever (Země) byla vyměněna proti muzeu Nonggů (planeta Kenteullen, galaxie Gorhoon)

* Terranie – jih (později Alašan) proti džerrskému hradu GOUŠARAN (planeta Thorrim, galaxie DaGlauš)

Aktuální data:
1.8.2021
1566 před NGL
36. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459427.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!