Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1910
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1910
Název:Trosečníci na Thorrimu
(Gestrandet auf Thorrim)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:31.3.1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1289 NGL = 4876

Po tom co Džerrská čeleď Taka Poulonese se svým kosmickým hradem GOUŠARANem přistála na Thorrimu, druhé planetě žlutého slunce Thorrtimer v galaxii DaGlauš1), schoval král Corn Markee největší část z 1.2 miliardy Thorrimů v podzemních jeskyních. Marně Thorrimové doufají na pomoc ze soustavy Ksaltarin, s nímž mají smlouvu o vzájemné pomoci. Invazoři vezmou okamžitě rukojmí, plení Thorrimská města a terorizují Thorrimy, kteří pod vedením náměstka Jar Makromeera zůstali na planetárním povrchu. Jar Makromeer ve velkém spěchu splňuje všechny jejich požadavky a tak jim nenabízí žádné příležitosti pro trestní činnost, ale dobývání Thorrimů Džerry neuspokojuje. Víc než čtyři tisíce obyvatel je zabito. Thorrimané jsou humanoidní bytosti, jejichž tělesná velikost odpovídá výšce průměrného Terrance. dlouhý krk spojuje široká ramena s relativně malou hlavou, jejíž nos má jen jeden otvor. Skrovné vlasy Thorrimů rostou extrémně pomalu a celý život se nestříhají, a nesou informace o stáří svého nositele.

Šest týdnů po přistání Džerrů objeví Thorrimský fyzik a astronom Rogg Mendelfromm, královský věstec, vynoření Heliotské tvrze nad Thorrimem2). Krátce na to je povrch planety ohmatáván faktorovým svítícím projektorem. Když se energetické zdroje Tvrze začínají hrozivým způsobem roztahovat, odstartuje padesát pět, skoro kulovitých kosmických lodí Džerrů do vesmíru. Bezprostředně před výbuchem Heliotické tvrze, kterému padnou za oběť všechny posádky Džerrských lodí, objeví se 4. října 1289 NGL faktorový element před bránou metropole Zortengaamu. Pod FaD-bariérou se nalézá Terranijská městská čtvrť Alašan, která byla vyměněna proti hradu GOUŠARANu na Thorrim3). Alaska Saedelaere a Benjameen z Jacinty4) opustí s kluzákem faktorový element jako první a jsou Bortušem, Kertoggem, Horrbešem, Flakorrem a Nogerrem uneseni a týráni, kteří jsou jedinými Džerry, kteří zůstali na Thorrimu. O něco později opustí Gia de Moleonová faktorový element s několika Space-Jety a Rogg Mendelfromm přemluví Jar Makromeera k tomu, aby přemohl nedůvěru a zahájil kontakt s cizinci. Aby Saedelaereho a Arkonidana mohli rychleji nalézt, vyzbrojí Gia de Moleonová Thorrimy tisícem TARA-V-Uh bojových robotů z SPL-Věže, která se s Alašanem dostala na Thorrim. Saedelaere cíleně zanechává stopy a tak je nakonec se smrtelně zraněným Benjameenem z Jacinty nalezen a zachráněn. Džerrové jsou zabiti5).

Současně zemře také královský astronom Rogg Mendelfromm, na jehož čele mu záření organického trojúhelníku natolik zesílilo několik žil, které ohlašují blížící se konec života.

Dříve než se se svými lidmi stáhne zpět do FaD-bariéry, zpozoruje Gia de Moleonová jak se v Thorrtimerském systému nakrátko objevila velmi malá kosmická loď Džerrů a vysílá zaměřovací impulzy.