Perry Rhodan 1911 (Česká obálka) Perry Rhodan 1911 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1911
Název:Flotila zbabělců
(Die Flotte der Feiglinge)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:7.4.1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1289 NGL = 4876

Z astronomického měření je v SPL-Věži zjištěno, že Alašan se svými 200.000 obyvateli byl přesunut do dvojité galaxie Whirpool (NGC 5194 a 5195) vzdálené od Mléčné dráhy 23.5 milionu světelných let. Kvůli vynoření Džerrských výzvědných lodí, nechá Gia de Moleonová vyslat 55 kosmických lodí které mají být nápomocné při možném útoku. Kromě toho umožní SPL specialista Mandreko Tars z Tomothy Routhirorukem řízeného komanda zpřístupnění Džerrských lodí a jejich zařízení. Nikdo nepředpokládá, že se krajně nenápadný Tars o několik dní dříve vplížil do orientální města Zortengaam a z pokladnice krále ukradl umělecké předměty, mezi tím »Oči královny Thaylee«, dva brilianty, které mají pro Thorrimany neocenitelnou cenu. Zatímco pozemšťané studují opuštěný křižník, objeví se nakrátko opět loď Džerrů v soustavě Thorrtimer. Taka Hossos se marně pokusí spojit s Takou Poulonesem, a ohlásí mu že jeho tlupa 45. Krerk 123. roku, 7. listopadu 1289 NGL přijde na Thorrim.

Protože bojeschopní muži a ženy Alašanu nemouhou sami čelit útoku Džerrů, požádá Gia de Moleon a Alaska Saedelaere 15. října 1289 NGL Jar Makromeera o pomoc. Náměstek ale energicky odmítá nasadit proti Džerrům zbraně. Rozbor syntroarchitekta a exohistorika Petar O'Wannouse ukáže, že Thorrimové nikdy nevyvinou schopnost společně čelit napříteli, protože v ranné evoluci nebyli ohrožovány šelmami. SPL šéfka a nositel kůže se nyní rozhodnou vyjednávat přímo s králem Corn Markee. Má sice ukrytou škrýš, ale Benjameen z Jacinty se ponoří do snu vládce a zjistí tak místo jeho pohybu. Protože se sám nemůže pohybovat mezi Thorrimery, dostane Mandreko Tars příkaz Corn Markeé vyhledat. Má vrátit »Oči královny Thaylee«, protože ho Timothy Routhitotuke bezprostředně před tím jako zloděje odhalil, a má králi přinést lék na kožní onemocnění krále, který nalezli v Džerrské lodi. Benjameen z Jacinty současně s tím, na královy sny cíleně působí a Corn Markeé tak ze svého národa vybere 180.000 dobrovolníků, kteří mají pozemšťany podpořit a osadit padesát pět křižníků. Mrtvoly Džerrů a Footů jsou na pomocných člunech transportovány do slunce. 6. listopadu je už ale jisté, že bojácní a nedostatečně vycvičení Thorrimané nemůžou proti Džerrům vyhrát žádnou bitvu.

Když se druhého dne objeví Hossosova tlupa s třiceti osmi kosmickými loděmi, musí se Mandreko Tars, který je nejlépe seznámen s Džerrskou technikou, spojit s Takou Hossosem, přičemž je mu syntronickým morfovacím programem změněn vzhled na rohatce. Tars se vydává za Taka Mandreko, tvrdí že zbavil Taka Poulonese moci, a vyzve Hossose ultimativně, aby Thorrtimerksý systém vyklidil, protože je to od nynějška výsostným územím Mandrekovy tlupy. Bluf se podaří, třicet osm Džerrských lodí se stáhne1).

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál