Perry Rhodan 1912 (Česká obálka) Perry Rhodan 1912 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1912
Název:Muž v cylindru
(Der Zylinder-Mann)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / Šestý posel
Vydáno poprvé:14.4.1998
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1289 / 1290 NGL = 4876 / 4877

17. prosince 1289 NGL začíná FAD-bariéra nad Alašanem slábnout. Když se druhého dne zcela rozpustí, vyhlásí Gia de Moleonová nový stát »Nation Alašan«. Jako termín pro volbu starosty vyhlašuje 1. února 1290 NGL. Vedle Clodia Zuint, ředitelky závodu na zpracování komunálního odpadu, je dalším vážným kandidátem dřívější SPL-agent Stendal Navajo, který Službu Ligy před dvěma lety opustil z protestu proti politice Gii de Moleonové. Svůj nekonvenční postoj zdůražňuje poloviční albín nošením černého fraku a staromódního cylindru. Syntronická analýza dokazuje, že »Nerohatec«, který přivedl Džerry do Thorrimu1) je s největší pravděpodobností identický s Shabazzou.

Zatímco až dosud byl styk mezi Terranci a Thorrimany pokud možno znemožňován, snaží se je nyní Gia de Moleonová přivést ke spolupráci. Společne s Alaskou Saedelaere navštíví krále Corn Markeé a navrhnemu, že Terranci budou organizovat obranu Thorrtimerského systému. Protože Džerrské lodě jsou závislé na funkcích hradu a Footů a zakrátko nemusejí být použitelné, chce SPL-šéfka získat potřebný materiál a výrobní zařízení získat výměnou terranské vyspělé technologie s národy DaGalauše. Kromě toho Tuck Mergenburgh a Lyjda Meyer opraví a zmodernizují třista let starý stometrový kulovitý křižník GEISHA, jednu ze tří obchodních lodí, které byly přesunuty s Alashanem. Gia de Moleonová pokřtí loď na GOOD HOPE III. Chce navázat na tradice obou malých kulovitých křižníků, s kterými se Perry Rhodan a jeho kamarádi za časů Třetí moci2) a krize s Rojem3) postavili proti nepřemožitelné přesile.

Mezitím se stupňuje váhavý privátní kontakt mezi Thorrimery a obyvateli Alašanu. Neúmysleně se Jedde Colusha, programátor SPL, stane symbolem pro mezinárodní dohodu. Když 29. prosince pátrá po svých dětech Earth a China, které opakovaně zmizeli s Dackelem Chessy v Zortengaamu, aby si hráli s Thorrimskými dětmi, zachrání postiženému Thorrimovy život a je přijat králem Corn Markeé.

V lednuu 1290 NGL se zaostří volební boj o úřad starosty. Zatímco Gia de Moleonová prosazuje Clodia Zuint, která podporuje výstavbu malé kosmické flotily, aby se mohli jednotně vrátit do Mléčné dráhy, Stendal Navajo prosazuje márumilovnou a trvalou koexistenci s Thorrimy. Když je po sabotáži velice poškozena úpravna pitné vody, pokusí se Clodia Zuint svého soka za to učinit odpovědným. Mezitím je ale usvědčen Danyel Bossa, člen extrémní nacionalistické odštěpené strany, okusí kandidátka mnoho politických výtek, zejména když Thorrimové nabídnou Terrancům spontánní pomoci při zásobování vodou. Tak Stendal Navajo dosáhne 1. února pětapadesátprocentní většiny a stane se starostou. Nastěhuje se do správní budovy v Oktavianském obytném parku a jmenuje Jedder Colunshaa svým Thorrimským zmocněncem. Přes všechny neschody ale požádá Giu de Moleon, aby zůstala v úřadě. Aby nový stýt na Thorrimu prozatím před národy DaGlauše zatajil, dohodne se nový starosta s Corn Markéé, že interstelární obchod bude napříště řízen před první planetu Thorrtimského systému Cletternam.

10. února startuje GOOD HOPE III pod velením SPL-agentky Fee Kellind4) k jedenáct světelných let vzdálené obchodní planetě Kristan5), aby vyměnily multifunkční navigátory ZZ-89 za programovatelnou automatickou továrnu, která má zvýšit nedostatečnou výrobní kapacitu Alašanu. Zatímco se Benjameen z Jacinty zůčastní letu, Alaska Saedelaere na poslední chvíli zůstane, kvůli předtuše6).

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál